To już 10 lat... siostry Prezentki z Krakowa zapraszają!

(źródło: siostryprezentki.pl)

6-06-2023

     Za kilka dni, mija dziesiąta rocznica od beatyfikacji błogosławionej Zofii Czeskiej. Należy wspomnieć, iż ta założycielka szkoły i Zgromadzenia Sióstr Prezentek w Krakowie, jest związana z Naszym rejonem proszowskim. W 1600 roku, mając 16 lat, została wydana za mąż Janowi Czeskiemu, dziedzicowi miejscowości Czechy, należące do parafii Niegardów. Po sześciu latach gdy została wdową, swoje życie poświęciła Bogu oraz ubogim i osieroconym dzieciom-dziewczynkom od 6 do 14 r. życia, co wyraziła w trosce o ich wychowanie i kształcenie... (w najbliższym czasie będzie jej biogram).

Dla zainteresowanych, przedstawiam harmonogram tych uroczystości:

1 czerwca o godzinie 14:10 czytanie próśb i podziękowań zanoszonych do Boga za wstawiennictwem bł. M.Zofii Czeskiej.

14:30 Msza święta w odczytanych intencjach oraz o kanonizację. Prośby można składać do puszek w klęcznikach w bocznej kaplicy kościoła św. Jana, gdzie znajdują się Relikwie bł. Matki Zofii. Z tej okazji powstała płyta pieśni ku czci bł. Zofii, a pieśni zostały głównie ułożone przez uczennice szkoły sióstr Prezentek i młode siostry. Płytę można nabyć w zakrystii lub przy furcie klasztoru.

9 czerwca, w dziesiątą rocznicę beatyfikacji Matki Zofii Czeskiej - założycielki szkoły i Zgromadzenia Sióstr Prezentek odbędzie się msza święta o godzinie 14:30. pod przewodnictwem ks. biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy.

11 czerwca, dziękczynienie za bł. Zofię Czeską w 10. rocz. beatyfikacji. Uroczystość odbędzie w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Mszy Świętej będzie przewodniczył JE ks.Kardynał Kazimierz Nycz.

W programie: 11:30-wstęp wokalno-instrumentalny ARTYŚCI DLA MATKI ZOFII: Jacek Urbaniak - gemshorn i flety polskie, Hanna Wendland-Malska - śpiew, Joanna Morska-Osińska - skrzypce barokowe, Małgorzata Muzyka-Gologórska - altówka barokowa, Paweł Muzyka - viola da gamba.

12:00-WPROWADZENIE RELIKWII BŁ.ZOFII

12:05-UROCZYSTA EUCHARYSTIA

Poniżej plakaty dotyczące tych uroczystości:

Marcin Szwaja   

(źródło: siostryprezentki.pl)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/parafie/20230606rocznica_czeska/art.php