Tymczasowa kaplica w Szarbii z remizy OSP - wznowiono msze

(fot. Adrian Bryła)
>(fot. Adrian Bryła)

Szarbia, 29-12-2020

     Wielokrotne zalania występującego z koryta Ropotka osłabiły fundamenty dawnego Domu Ludowego zaadaptowanego na kaplicę, pogorszyły jego stan techniczny. Mury zaczęły pękać, konstrukcja stwarzała realne zagrożenie dla osób uczestniczących w nabożeństwach. Naprawa wydawała się bezsensownym rozwiązaniem. Pod koniec roku 2017, budynek został zburzony za pomocą koparki.

     Wcześniej część dawnego wyposażenie kaplicy zostało przeniesione na piętro remizy strażackiej tworząc tym samym z niej miejsce tymczasowych nabożeństw.

     Co niedziela o 10:30 ksiądz z Igołomii przyjeżdżał do remizy odprawiać mszę świętą, aż do połowy roku 2020, poprzez wprowadzenie w kraju ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa ksiądz proboszcz z Igołomi Jan Jurczak zaprzestał sprawowania w Szarbii posługi, aż do świąt Bożego Narodzenia 2020 r. w których to liturgia odbyła się o godzinie 10:00.

Msze wznowiono!

Aktualnie prowadzona jest zbiórka funduszy przez księdza proboszcza z Igołomii i mieszkańców Szarbi na nową kaplicę. Puki co udało się wylać fundamenty.

Adrian Bryła   

(fot. Adrian Bryła)

fot. Adrian Bryła
zdjęcia grudzień 2020   publikacja: 29-12-2020

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/parafie/20201229szarbia_msze/art.php