Uporządkować duszę na Święta

(fot. Arkadiusz Fularski)
ks. bp Jan Piotrowski
(fot. Arkadiusz Fularski)

Zielenice, 21-12-2020

     W niedzielę, 20 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej w Zielenicach miało miejsce uroczyste zakończenie nowenny adwentowej. Mszy świętej przewodniczył ks. bp Jan Piotrowski, który przybył do parafii w Zielenicach już po raz piąty.

- Z całego serca witam Cię u stóp cudownego obrazu Matki Bożej Zielenickiej. Każdy, kto przybywa do tronu naszej Matki jest uradowany, wzmocniony i odchodzi Bogiem silny - tymi słowami rozpoczęła powitanie ordynariusza diecezji kieleckiej Apostołka Barbara Łakoma z Przemęczanek, która obchodziła w Zielenicach jubileusz 25-lecia swojej pracy, jako moderator Apostolatu Maryjnego w Okręgu Zielenickim.

- Chcemy zrozumieć, kim jesteśmy, jako chrześcijanie. Często jesteśmy niezadowoleni, rozczarowani, budzi się w nas wtedy histeryczny bunt. Następuje dehumanizacja życia. Człowiek staje się zakładnikiem własnych oczekiwań. Stawiamy diagnozy, ale nie dajemy lekarstwa. Św. Józef pokazuje nam, jak należy postępować w życiu. Bez naszego osobistego nawrócenia nie będzie lepszych kapłanów, lekarzy, wiernych. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia muszą być piękniejsze, a będą takie, jak będziemy mieli uporządkowaną duszę, jak zapanuje wzajemna życzliwość między ludźmi. Życzę wszystkim, aby Matka Boża prowadziła nas po drogach życia i wypraszała nam potrzebne łaski - mówił w homilii ks. bp Jan Piotrowski.

(fot. Arkadiusz Fularski)
(fot. Arkadiusz Fularski)
     Pod koniec mszy świętej głos zabrał zielenicki proboszcz. - Dziękuję księdzu biskupowi, za to że już po raz piąty odwiedził naszą parafię. Dzisiaj z tej wizyty cieszymy się wyjątkowo. Ekscelencjo, jesteś dla nas wzorem kapłaństwa. Kiedy przyjaciele lucyfera wdzierali się niedawno do świątyń, dałeś jasną odpowiedź. Kiedy wielu biskupów zamknęło się, Ty jesteś cały czas razem z nami. W najbliższych dniach nigdzie się nie ruszam z Zielenic, jestem cały czas dostępny. Mówię to po to, żeby mi nikt nie został bez spowiedzi - mówił ks. dr Krzysztof Kozioł.

     Uroczystość zakończenia modlitwy adwentowej uświetnili oprawą muzyczną Zbigniew Janczyk, jako organista i Karolina Wróbel z Przemęczanek przepięknym śpiewem. Dodatkowo wystąpił Zespół Muzyczny ze Słomnik. Harcerze z 6 Gromady Zuchów "Płomyczki" w Radziemicach pod wodzą radnego powiatowego Wojciecha Janczyka przekazali ordynariuszowi Betlejemskie Światło Pokoju, a przedstawiciele Stowarzyszania "Zielononóżka" z Proszowic wręczyli biskupowi i ks. kanonikowi Janowi Bilowi pamiątkowe sadzonki promiennej wierzby św. Faustyny.

     W uroczystości obok wiernych i pielgrzymów udział wzięli Senator RP prof. dr hab. Włodzimierz Bernacki wraz z małżonką oraz Wicestarosta Powiatu Proszowickiego Piotr Janczyk, Wójt Gminy Pałecznica Marcin Gaweł i Wójt Gminy Radziemice Marek Słowiński.

Arkadiusz Fularski   

(fot. Arkadiusz Fularski)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/parafie/20201221ziel_biskup/art.php