Ma być taniej i jaśniej

(fot. Giełda Rolna Ek-Rol)
(fot. Giełda Rolna Ek-Rol)

Proszowice, 11-06-2018

     Na placach Giełdy Rolnej Ek-Rol Sp. z o.o. przy ulicy Królewskiej i przy ulicy Brodzińskiego w ostatnim czasie zostało wymienione oświetlenie. Stare oświetlenie sodowo-rtęciowe pobierało aż 5 KW/h prądu i było bardzo kosztowne. Dzięki zainstalowaniu nowego oświetlenia w technologii LED zużycie prądu zmniejszyło się do 0,8 KW/h. Znacznie obniży to koszty ponoszone przez Spółkę na energię elektryczną.

     Po zmianie oświetlenia na placu targowym znacznie poprawiła się widoczność co cieszy rolników oraz osoby, które handlują na naszym targu. Handel również odbywa się nocą, nowe oświetlenie znacznie ułatwia pracę kupujących, sprzedających oraz handlujących. Zarząd giełdy cieszy się z wielu pozytywnych opinii na ten temat, motywują go one do dalszego nowoczesnego rozwoju placów targowych.

     Oświetlenie placu targowego przy ulicy Królewskiej będzie bardzo widoczne podczas zbliżających się Dni Proszowic, ponieważ jest to impreza plenerowa, która również odbywa się w godzinach nocnych. Do dyspozycji uczestników będzie bezpłatny oświetlony parking przy ulicy Brodzińskiego 28, zlokalizowany na terenie Giełdy Rolnej Ek-Rol. Plac jest bardzo duży i może pomieścić nawet 2500 samochodów.

red.   

Źródło: Giełda Rolna Ek-Rol

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/gospodarka/20180611oswietlenie/art.php