Gminy Pałecznica i Radziemice ucierpiały najbardziej...

Pałecznica (fot. Mateusz Gajda)

Pałecznica, 11-08-2018

     10 sierpnia nad Polską przeszedł front burzowy. Małopolska to jedno z województw, które ucierpiało najmocniej. W Krakowie woda zalała piwnicę i klatki schodowe w kilkudziesięciu budynkach. Obfita ulewa utrudniła także poruszanie się samochodom po stolicy Małopolski - znaczna ich część przez długi czas była pokryta wodą, która nie zdążyć spływać do studzienek kanalizacyjnych. We znaki dał się mieszkańcom także silny wiatr, który łamał drzewa na terenie całego województwa małopolskiego.

     W naszym powiecie najbardziej ucierpiały gminy Pałecznica i Radziemice. Strażacy z Proszowic musieli interweniować w kilku zalanych gospodarstwach m.in. we wsiach: Pałecznica, Lelowice i Łętkowice. Na ulicy Królewskiej w Proszowicach doszło do zalania piwnicy budynku z powodu nadmiaru wody, której nie była w stanie przyjąć znajdująca się obok budynku studzienka.

     Zalane gospodarstwa to nie jedyne problemy, jakie przytrafiły się mieszkańcom, zamulone zostały także drogi i rowy. Skutki wczorajszej ulewy są dziś wciąż widoczne na terenie gmin. Mieszkańcy terenów najbardziej dotkniętych przez ulewy zapewne szybko ruszą do sprzątania szkód. Niestety prognozy pogodowe na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne, znów możemy się spodziewać burz. Miejmy tylko nadzieję, iż tym razem nie wyrządzą już one takich szkód.

Mateusz Gajda   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/mieszkancy/bezpieczenstwo/20180811burze/art.php