Dzisiaj jest niedziela, 14 sierpnia 2022 r.   (226 dzień roku) ; imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy +św. Maksymiliana Marii Kolbego    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   życie kulturalne   | 
 aktualności oświatowe 
 |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   nuka/kultura szerzej   |   wiktoria 1920   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / aktualności oświatowe / Wymiany uczniów w Hiszpanii i w Portugalii - projekt Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Klimontowie
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-08-12
USD 4,5459 +0,56%
EUR 4,6832 +0,19%
CHF 4,8318 +0,38%
GBP 5,5357 +0,03%
Wspierane przez Money.pl


Wymiany uczniów w Hiszpanii i w Portugalii - projekt Erasmus+ w Szkole Podstawowej w Klimontowie

(fot. SP Klimontów)
(fot. SP Klimontów)

Klimontów, 28-06-2022

     W ostatnim czasie uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Klimontowie uczestniczyli w dwóch zagranicznych wizytach projektowych w ramach realizacji projektu Erasmus+ Our life in our hands!

     W maju, grupa uczniów i nauczycieli wróciła ze spotkania projektowego Do smart shopping!, które odbyło się w Hiszpanii. Uczestnicy spotkania pracowali wspólnie przez tydzień w partnerskiej szkole, która znajduje się w Alcala de Guadaira na południu Hiszpanii. Program wizyty był bardzo bogaty. Sześć grup partnerskich z Turcji, Portugalii, Litwy, Chorwacji i Polski brało udział w zajęciach projektowych mających na celu realizację międzynarodowego projektu Erasmus+.

     Uczniowie pracowali w międzynarodowych grupach, poznali metody pracy w klasach dwujęzycznych, integracyjnych i specjalnych. Poznali zasady robienia zakupów w stylu eko. Wykonali prace artystyczne z materiałów wtórnych i pochodzenia naturalnego. Zasadzili drzewka mandarynkowe w ogrodzie szkolnym.

(fot. SP Klimontów)

     Byli uczestnikami warsztatów kulinarnych, robili wspólne zakupy, aby przygotować zdrowe posiłki, odwiedzili gospodarstwo ekologiczne, uczestniczyli w grze plenerowej na temat ochrony środowiska naturalnego i zdrowego stylu życia. Brali udział w zajęciach na temat pozyskiwania energii z biomasy pochodzącej z owoców pomarańczy rosnących na drzewach sadzonych przy ulicach i w parkach miejskich. Uczestniczyli w spływie kajakowym po rzece Guadaira.

(fot. SP Klimontów)

     Spotkanie projektowe było również bardzo dobrą okazją poznania miejscowości Alcala de Guadaira oraz osobliwości miasta Sevilla, stolicy Andaluzji. Uczestnicy wizyty brali udział w spotkaniu z władzami miasta Alcala, poznawali kulturę regionu, oglądali pokaz tańca flamenco w wykonaniu uczniów szkoły hiszpańskiej. Ponadto, pracowali w programie Genial.ly, który wykorzystali do tworzenia materiałów edukacyjnych i upowszechniania rezultatów projektu.

(fot. SP Klimontów)

     W czerwcu 2022 r. odbyła się wizyta projektowa Eat smart Be eco! w portugalskiej szkole goszczącej, która znajduje się w Bradze, w północnej części kraju. Była to możliwość wspólnej pracy uczniów z sześciu krajów partnerskich w międzynarodowych grupach. Uczestnicy spotkania pracowali podczas licznych zajęć i warsztatów projektowych w celu realizacji proekologicznych celów tego działania.

(fot. SP Klimontów)

     Odbyły się warsztaty na temat zdrowego stylu odżywiania się oraz wykorzystania lokalnych warzyw i owoców do przygotowania zdrowych posiłków bogatych w witaminy i minerały. Uczniowie poznali zasadę "Zero waste" i praktyczne jej zastosowanie w codziennym życiu. Odbyły się zajęcia taneczne w międzynarodowych grupach mające na celu naukę tradycyjnego tańca portugalskiego Regadinho. Uczestnicy wizyty poznali zasady "Daily Mile", która jest aktywnie stosowana przez uczniów szkoły goszczącej. Byli w Monastyrze św. Marcina oraz sanktuarium Bom Jesus w Bradze.

(fot. SP Klimontów)

     Brali udział w warsztatach projektowych na brzegu Oceanu Atlantyckiego na temat ochrony środowiska, zasad zrównoważonego rozwoju i zdrowego stylu życia. Uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz w zajęciach astronomicznych. Podczas wspólnej pracy wykorzystali aplikację Milage utworzoną przez szkołę goszczącą w celu doskonalenia umiejętności językowych.

(fot. SP Klimontów)

     Były to dni intensywnej nauki oraz wspólnej pracy projektowej w celu nabywania nawyków proekologicznych i stosowania zasad zdrowego stylu odżywiania się. Ponadto, uczniowie mieli możliwość rozwijania umiejętności komunikacji w języku angielskim i użycia technik informacyjno-komunikacyjnych. Poznali kulturę regionu, odwiedzili Porto i sanktuarium w Fatimie.

(fot. SP Klimontów)

     Międzynarodowe wymiany uczniów to również inspiracja dla innych do aktywnego działania. W szkole odbywają się liczne zajęcia i warsztaty dla uczniów w celu realizacji projektu oraz upowszechniania jego efektów. Projekt Erasmus+ będzie realizowany także w następnym roku szkolnym.

uczniowie i nauczyciele ze SP w Klimontowie   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
sierpień  14  niedziela
[12.00]   (Posiłów, Ostrów)
Dożynki gminy Proszowice
[...]   (Proszowice)
Święto Ludzi Gór - wyprawa na Turbacz
sierpień  15  poniedziałek
sierpień  16  wtorek
sierpień  17  środa
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ