Dzisiaj jest czwartek, 11 sierpnia 2022 r.   (223 dzień roku) ; imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   życie kulturalne   | 
 aktualności oświatowe 
 |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   nuka/kultura szerzej   |   wiktoria 1920   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / aktualności oświatowe / Pożegnanie pani dyrektor Renaty Regnowskiej
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-08-11
USD 4,5206 -1,96%
EUR 4,6745 -0,83%
CHF 4,8134 -0,66%
GBP 5,5339 -0,78%
Wspierane przez Money.pl


Pożegnanie pani dyrektor Renaty Regnowskiej

(fot. SP Mniszów)
(fot. SP Mniszów)

Mniszów, 25-06-2022

     Są chwile i ludzie, o których nie można zapomnieć... Dzień 24 czerwca 2022 roku przejdzie do szkolnej historii, jako dzień pożegnania naszej pani dyrektor Renaty Regnowskiej, która w Szkole Podstawowej w Mniszowie pracowała 40 lat, a ostatnie 6 lat piastowała stanowisko dyrektora.

     Jako pierwsi swoje podziękowania do pani dyrektor skierowali uczniowie i przedszkolaki. Piękna recytacja wierszy, wspaniale zaśpiewane piosenki oraz tańce wywołały wzruszenie na twarzach gości i całej społeczności szkolnej. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego dziękowały za wyrozumiałość, jaką pani dyrektor wykazywała w stosunku do uczniów, za budowanie zaufania oraz wspólnej płaszczyzny porozumienia, o którą dzisiaj tak trudno. Jako podziękowanie podarowały jej laurki od każdego ucznia.

     Sympatycznym i wzruszającym momentem było podziękowanie złożone przez nauczycieli, którzy w pięknych słowach dziękowali pani dyrektor za wieloletnią współpracę i przyjaźń, za otwartość, życzliwość, wyrozumiałość, za dobre rady, spokój i opanowanie w trudnych chwilach, za umiejętność łączenia wymagań z otwartym sercem i dobrym słowem. Niezwykle trudno żegnać się z panią dyrektor, która na co dzień udowadniała, że: dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest.

(fot. SP Mniszów)

     Następnie głos zabrał Krzysztof Madejski - burmistrz Gminy i Miasta Nowe, który podziękował pani dyrektor za współpracę oraz życzył całej społeczności szkolnej radosnych i bezpiecznych wakacji. Przewodnicząca Rady Rodziców Anna Wąs dziękowała za owocną współpracę, wrażliwość na los dzieci i za to, że szkoła stała się ich drugim domem. Artur Kasicki z ramienia Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Szkoły i wsi Mniszów określił panią dyrektor przewodnikiem w zakresie życzliwości. Słowa podziękowań do pani dyrektor skierowali także strażacy z Nowego Brzeska. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich słów podziękowań! Wszyscy zebrani otoczyli panią dyrektor "morzem życzeń i kwiatów".

Wszyscy pragnęli uścisnąć dłoń, złożyć ukłon i podziękować za wieloletnią służbę dla wielu pokoleń uczniowskich.

(fot. SP Mniszów)

     Podczas pożegnania padło wiele pięknych słów, wspominano dawne lata, wydarzenia wesołe i smutne, niejedna osoba ukradkiem ocierała łzę. Bo przecież dyrektor Renata Regnowska oddała szkole swoje serce, czas, pasję a w społeczności lokalnej zyskała wielki szacunek i uznanie. Dlatego to rozstanie było tak piękne a zarazem smutne i wzruszające.

(fot. SP Mniszów)
(fot. SP Mniszów)
     Dla nas, nauczycieli, kochana Reniu, zapisałaś się jako wyrozumiały przyjaciel, mądry dyrektor i wzór do naśladowania. Uczyniłaś z naszej szkoły drugi dom - bezpieczny, ciepły, ale i wymagający. Każdego dnia podążaliśmy do niego z uśmiechem na twarzy, gotowi na nowe wyzwania. W każdej sytuacji mogliśmy liczyć na Twoją pomoc w dokonywaniu właściwych wyborów. Wszyscy pracownicy szkoły wyrażają ogromną wdzięczność, bo zawsze pomagałaś i dzieliłaś się własnym doświadczeniem. Praca przy Twoim boku była zaszczytem i wyróżnieniem, gdyż wiedzieliśmy, że w każdej chwili możemy liczyć na mądrą, wyważoną radę, wsparcie i pomoc. Dziękujemy za każde słowo, życiową mądrość i otwarte serce.

Życzymy Pani dyrektor wspaniałych dni w życiu osobistym, niezawodnego zdrowia, aby wszystkie plany i marzenia odkładane na później spełniły się właśnie teraz. Mamy nadzieję, że czas ocali od zapomnienia wspólnie spędzone chwile. Dziękujemy!


Irena Koral, Elżbieta Janik   


Wśród przybyłych gości należy wymienić: Krzysztofa Madejskiego - burmistrza Gminy i Miasta Nowe Brzesko, Iwonę Latowską - sekretarza gminy, panie Agnieszkę Gaweł, Renatę Dróżbę i Celinę Laskosz z Miejsko- Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Nowym Brzesku, Annę Wąs - przewodniczącą Rady Rodziców, członków stowarzyszenia na rzecz rozwoju Szkoły i wsi Mniszów z panią prezes Agnieszką Wypych na czele, Andrzeja Kurę - sołtysa Mniszowa, Joannę Skrobacz - sołtysa Mniszowa Kolonii, Jana Czechowicza - prezesa OSP Nowe Brzesko, druha Pana Michała Wajdę.

(fot. SP Mniszów)

fot. SP Mniszów
zdjęcia 24-06-2022   publikacja: 25-06-2022idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
sierpień  11  czwartek
sierpień  12  piątek
sierpień  13  sobota
[16.00]   (Słomniki)
Wakacyjne Pikniki na Wolności!
sierpień  14  niedziela
[12.00]   (Posiłów, Ostrów)
Dożynki gminy Proszowice
[...]   (Proszowice)
Święto Ludzi Gór - wyprawa na Turbacz
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ