Erasmus+ - w Proszowicach gościmy uczniów z krajów UE

(fot. źródła)

Proszowice, 13-05-2022

     W Szkole Podstawowej nr 2 po przerwie spowodowanej pandemią, ruszyły międzynarodowe spotkania czyli wymiany grup uczniów. Obecnie gościmy uczniów i nauczycieli z Grecji, Turcji, Portugalii i Czech w projekcie "Young Hands on Old Lands", który jest poświęcony promocji dziedzictwa kulturowego.

     Realizując projekt, na każdym międzynarodowym spotkaniu omawialiśmy inny aspekt naszego wspólnego dziedzictwa - w Proszowicach jest to muzyka ludowa. Gości serdecznie przywitał burmistrz Gminy i Miasta Proszowice Grzegorz Cichy, który wyraził radość z powrotu do normalności po długim okresie pandemii, pogratulował uczestnikom pięknego wykonania rdzennych pieśni i życzył niezapomnianych wrażeń podczas pobytu w Polsce.

(fot. źródła)

     Goście zwiedzili Proszowice, podziwiając pięknie odrestaurowany Rynek, nowoczesne fontanny, Ogród Biblijny, park oraz amfiteatr, na którym 9 maja, czyli w dniu Unii Europejskiej cała grupa wykonała wariację na temat "Ody do radości". Poza wspólnym śpiewaniem międzynarodowa grupa zwiedzała Bochnię, Kraków, muzeum Auschwitz oraz Ojcowski Park Narodowy.

Izabella Krzywkowska   

źródła: proszowice.pl

(fot. źródła)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20220513proszowice2_erazmus/art.php