Wigilia w sierosławickiej szkole

(fot. SP Sierosławice)
(fot. SP Sierosławice)

Sierosławice, 28-12-2019

     W sobotnie popołudnie, 21 grudnia w szkole podstawowej w Sierosławicach po raz kolejny odbyło się spotkanie wigilijne. Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni goście, uczniowie i ich rodziny oraz pracownicy szkoły. Wszyscy czekali, aż na dużej scenie pojawią się artyści.

     Kilka minut po godzinie szesnastej na sali zgasło światło, a na scenie rozbłysły kolorowe kule. To uczniowie klasy czwartej i piątej wprowadzili zebranych w uroczysty, świąteczny nastrój wykonując układ taneczno-ruchowy ze świecącymi kulami do kolędy "Anioł pasterzom mówił". Potem na rozjaśnionej reflektorami scenie stanęła pani dyrektor. Serdecznie powitała wszystkich uczestników spotkania i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego przygotowanego przez uczniów.

(fot. SP Sierosławice)
     W tym roku to młodsi uczniowie z klasy II i III wcielili się w role aktorów i wystawili jasełka według scenariusza Adama Szafrańca pt. "Tak! On jest Królem". Piękne pastorałki zaśpiewały uczennice z chórku szkolnego. Przedszkolacy i uczniowie klasy I swoimi tańcami uświetnili te występy wnosząc wiele dziecięcej radości. Mali aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale.

     Jasełka w wykonaniu dzieci pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela. Uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności i otrzymali gromkie brawa.

(fot. SP Sierosławice)
     Po zakończonym spektaklu głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała młodym artystom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek. Złożyła także świąteczne życzenia przybyłym na uroczystość gościom, rodzicom, uczniom i wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń i podziękowań dołączył się także burmistrz Miasta i Gminy Nowe Brzesko Krzysztof Madejski.

     Potem uczestnicy spotkania łamali się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia, a następnie częstowali się pysznym ciastem upieczonym przez rodziców.

     W tym samym dniu odbył się także kiermasz ozdób i stroików świątecznych wykonanych przez uczniów wszystkich klas i ich rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie naszej szkolnej uroczystości serdecznie dziękujemy.

SP Sierosławice   

(fot. SP Sierosławice)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20191228sier_wigilia/art.php