Szkoła w Mniszowie zwycięzcą X edycji Odblaskowej Szkoły

(fot. SP Mniszów)

Mniszów, 30-11-2019

     Zakończyła się X edycja Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Kolejnym sukcesem może poszczycić się Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Mniszowie, która w klasyfikacji końcowej zajęła I miejsce w Małopolsce. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną akcję odbędzie się 4 grudnia 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

     Sukces to szczególny i wyjątkowy!!! Warto zauważyć, iż w konkursie brało udział ponad 300 szkół z całej Małopolski! Nasza szkoła od lat znajduje się w gronie najlepszych. W poprzednich edycjach tego konkursu trzykrotnie zdobyliśmy pierwsze miejsce, trzykrotnie drugie miejsce, jeden raz zajęliśmy czwarte miejsce. W tym roku po raz czwarty staniemy na najwyższym stopniu podium.

(fot. SP Mniszów)

     W czasie trwania konkursu w szkole zostało przeprowadzonych wiele działań mających na celu wyedukowanie uczniów na właściwe i bezpieczne uczestniczenie w ruchu drogowym. Swymi działaniami chcieliśmy również dotrzeć do osób dorosłych, zwłaszcza emerytów, ponieważ obowiązek zakładania odblasków po zmroku w terenie zabudowanym dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego.

     Wiemy, jak ważne jest noszenie odblasków, które w znacznym stopniu zwiększają widoczność pieszego na drodze zapewniając mu w ten sposób bezpieczeństwo, a czasami nawet ratują jego życie.

(fot. SP Mniszów)

     Na szczególne zaakcentowanie zasługuje fakt, iż szkoła wyprodukowała 30 sekundowy spot, który stanowi kampanię społeczną przekonywującą do noszenia elementów odblaskowych. Film popularyzujący bezpieczeństwo pieszych na drogach, w tym zastosowanie elementów odblaskowych w ubiorze dzieci szkolnych, młodzieży i ludzi dorosłych był i jest nadal emitowany w telewizji TVP3 Kraków oraz w wielu innych ośrodkach telewizji regionalnych TVP3.

Informacja o działaniach konkursowych pojawiała się licznie na stronach internetowych.

(fot. SP Mniszów)

     Realizując konkursowe wszystkie działania cieszy fakt, że wypracowaliśmy u naszych uczniów nawyk noszenia kamizelek odblaskowych i odblasków przez cały rok szkolny. Nasi wychowankowie stali się sprawnymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Renata Regnowska   

(fot. SP Mniszów)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20191130mnisz_odblaskowa/art.php