Projekt ENGLISH TEACHING - LEARN & PLAY, gra plenerowa

(fot. SP Klimontów)
(fot. SP Klimontów)

Klimontów, 18-06-2019

     Uczestnicy projektu "YOUNG and CREATIVE / MŁODZI i KREATYWNI" (uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Klimontowie) realizowanego z programu English Teaching wzięli udział w dwujęzycznej grze plenerowej przeprowadzonej na miejscu historycznej bitwy pod Racławicami.

     Zajęcia w plenerze miały na celu doskonalenie umiejętności z języka angielskiego oraz rozbudzanie u uczniów zainteresowania historią i kulturą naszego regionu.

     Uczniowie podzieleni na grupy, pod opieką kilku nauczycieli i rodziców wyruszyli z wyznaczonego miejsca zgodnie z mapką i zasadami gry. Ich zadaniem było odnaleźć w różnych miejscach odpowiedzi na kilkanaście pytań dotyczących tego terenu oraz bitwy, która odbyła się 4 kwietnia 1794 roku na polach pod Racławicami. Emocje towarzyszyły wszystkim uczestnikom zadania, ponieważ była to nowa forma pracy odbywająca się poza salą lekcyjną, która wzbudziła duże zainteresowanie uczniów oraz ich rodziców. Dzieci w poszukiwaniu informacji bardzo chętnie podejmowały trud wspinania się na Kopiec Tadeusza Kościuszki oraz wykonały wszystkie zadania na pobliskiej ścieżce zdrowia.

(fot. SP Klimontów)

     Ponadto, uczniowie rozwiązywali dodatkowe zadania w języku angielskim, ucząc się przy tym nowego słownictwa poznawanego w kontekście językowym gry plenerowej oraz dokonali ewaluacji całego przedsięwzięcia. Okazało się, że taka forma pracy wzbudziła duże zainteresowanie uczestników projektu, pobudziła ich kreatywność oraz zmotywowała do dalszego doskonalenia umiejętności komunikatywnych w języku angielskim.

     Jesteśmy przekonani, że nauka przez aktywną zabawę to dobry sposób nie tylko zdobywania wiadomości, ale również okazja doskonalenia umiejętności społecznych, na przykład, współpracy w grupie, odpowiedzialności za końcowy efekt pracy, samodyscypliny, przestrzegania zasad gry, prezentacji własnych dokonań oraz wspólnej pracy grupy.

koordynator projektu - Urszula Kowalska   

(fot. SP Klimontów)

Projekt "Młodzi i Kreatywni" realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20190618klim_raclawice/art.php