Pierwsze sukcesy i plany na przyszłość

(fot. ZS Proszowice)

Proszowice, 5-09-2018

     Wyjątkowo upalne wakacje już za nami. 3 września 2018 r. w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach uroczyście zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Po dwóch miesiącach wakacyjnej przerwy znów rozległ się dźwięk szkolnego dzwonka, a w ławkach zasiedli wypoczęci i gotowi do nauki uczniowie. Przed młodzieżą, zwłaszcza klas pierwszych, stoją nowe zmagania, obowiązki i wyzwania, ale też przyjaźnie i przyjemności.

     Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, ale również z dramatycznymi wydarzeniami 1939 roku. W świadomości Polaków wybuch II wojny światowej był początkiem najtragiczniejszych doświadczeń współczesnej historii, nie tylko naszego państwa ale całej Europy i świata. Szkolną inaugurację roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach rozpoczęto od upamiętnienia minutą ciszy poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej.

     Obecny na inauguracji przedstawiciel organu prowadzącego - pan Jacek Tomasik życzył uczniom roku pełnego pasji i przygód. I taki zapewne będzie ten nowy rok szkolny.

     W dalszej części szkolnej uroczystości dyrektor szkoły mgr Dorota Król powitała młodzież, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. W wystąpieniu zaznaczyła, że nowy rok szkolny rozpoczynamy sukcesami - szkoła uzyskała certyfikat "Szkoły Młodych Patriotów", podziękowanie za uczestnictwo w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", a nominację do Stypendium Prezesa Rady Ministrów uzyskało dwoje uczniów. Szkoła pochwalić się może znakomitymi wynikami egzaminu maturalnego pod względem zdawalności (wyniki wyższe od średniej powiatowej, wojewódzkiej i krajowej).

     Nasi maturzyści uzyskiwali wyniki na egzaminie na poziomie 100 procent nie tylko z jednego przedmiotu maturalnego. Za wzór godny naśladowania dla tegorocznych maturzystów dyrekcja szkoły postawiła absolwentkę Technikum AD 2018 - Justynę Warchoł, która uzyskała imponujące wyniki - na sześć zdawanych przedmiotów z czterech zdała na 100 procent. Spotkanie inaugurujące nowy rok szkolny stało się okazją do złożenia szczególnych gratulacji pani Justynie Warchoł oraz jej rodzicom.

     Rok 2018 został ogłoszony Rokiem dla Niepodległej, dlatego w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego podejmowane będą działania kształtujące postawy patriotyczne. Szkoła po raz kolejny przystąpiła do prezydenckiego projektu "Narodowe Czytanie". Innym planowanym działaniem jest także realizacja projektu "Nasza wiedza - nasza przyszłość", na którą szkoła ma nadzieję pozyskać środki w ramach trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Agnieszka Głowicka-Polkowska   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20180905zspr_pierwsze/art.php