Chcą pobić rekord czytania...

(fot. ZS Proszowice)

Proszowice, 11-06-2018

     W ubiegłorocznej ogólnopolskiej akcji pt. "Jak nie czytam, jak czytam" padł kolejny rekord czytających w jednym momencie - ponad 459 tysięcy uczniów w całej Polsce czytało dla przyjemności - to, co chcieli. Czy tegoroczna edycja przyniesie kolejny rekord?

     8 czerwca 2018 r. punktualnie o 10 rano na szkolnym dziedzińcu w Zespole Szkół w Proszowicach stawili się z książkami wszyscy uczniowie mający tego dnia zajęcia w szkole, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania w jednym momencie. Do udziału w szkolnym projekcie zaproszono także uczniów klas trzecich Gimnazjum w Proszowicach.

(fot. ZS Proszowice)

     Koordynatorzy szkolnej akcji zaproponowali uczniom głośne czytanie fragmentów sielanki Franciszka Karpińskiego pt. "Laura i Filon". Dziewczęta gromko odczytały kwestie Laury, chłopcy, których było mniej, równie głośno zaprezentowali partie Filona. Dla uczniów szkoły średniej staropolski język nie był nowością - dla gimnazjalistów to wstęp do poznania literatury tego okresu.

     Dla uczestników szkolnego festynu przygotowano literackie kalambury. Integracyjne spotkanie zakończył lodowy poczęstunek.

     Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Rekord ma uświadamiać spektakularną skalę akcji mediom i osobom z zewnątrz oraz stanowić motywację do czytania dla uczniów.

Agnieszka Głowicka-Polkowska   

(fot. ZS Proszowice)

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/oswiata/20180611zspr_czytanie/art.php