facebook
Kwietniowe uroczystości w proszowickim Zespole Szkół
Loading

    Dzisiaj jest środa, 17 stycznia 2018 r.   (17 dzień roku) ; imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   życie kulturalne   | 
 aktualności oświatowe 
 |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / aktualności oświatowe / Kwietniowe uroczystości w proszowickim Zespole Szkół
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKPKwietniowe uroczystości w proszowickim Zespole Szkół

(fot. ZS Proszowice)

Proszowice, 2-05-2017

Święto ZS Proszowice już po raz 18

Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach obchodził święto patrona już po raz 18. Uroczystość szkolna tradycyjnie odbyła się w rocznicę zwycięskiej bitwy pod Racławicami.

Bartosz Głowacki, chłopski bohater spod Racławic, patronuje Zespołowi Szkół w Proszowicach od 2003 roku (wcześniej jego imię nosiło działające przy szkole Liceum Ogólnokształcące). Święto szkoły, połączone z upamiętnieniem patrona, zorganizowano w proszowickiej szkole już po raz 18.

     Szkolną uroczystość zaszczycił swą obecnością I Wicewojewoda Małopolski - pan Józef Gawron. W swoim wystąpieniu z nostalgią mówił o tutejszej szkole, w której pracował przez 17 lat. Gośćmi uroczystości byli także przedstawiciele samorządu powiatowego i gminy Proszowice, radni, dyrektorzy i nauczyciele okolicznych gimnazjów, kierownicy instytucji współpracujących ze szkołą oraz wyższych uczelni Krakowa.

     W części artystycznej młodzież proszowickiej szkoły zaprezentowała program, w oparciu o autorski scenariusz nauczycielki historii - Beaty Zapiór, nawiązujący formą do TVN-owskich "Faktów". Lokalne "Fakty Ziemi Proszowickiej" prezentowali uczniowie, którzy wcielili się w role znanych dziennikarzy: Anity Werner, Małgorzaty Ziętkiewicz, Małgorzaty Kukuły, Pawła Płuski, Macieja Mazura. Newsy odnosiły się do lokalnych legend i opowieści związanych z "ziemią proszowicką". Szkolni aktorzy, ubrani w stroje z epoki, zaprezentowali sensacyjne wydarzenia z udziałem postaci historycznych, związanych z "małą ojczyzną".

(fot. ZS Proszowice)

Święto szkoły było doskonałą okazją do wręczenia nagród i dyplomów gimnazjalistom, tak licznie uczestniczącym w konkursach przedmiotowych, zorganizowanych przez nauczycieli Zespołu Szkół w Proszowicach. Laureaci konkursów: Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego: Maja Nowak (Proszowice), Mateusz Kozakowski (Koszyce), Katarzyna Szczygieł (Proszowice).

Powiatowy Konkurs Literacki: Gabriela Makola (Biórków Wielki), Gabriela Zając (Koszyce), Anna Pawłowska (Proszowice), Klaudia Zemła (Posądza), Aleksandra Armatys (Nowe Brzesko), Mateusz Gołdyn (Biórków Wielki).

Powiatowy Konkurs Filmowy: Dominik Gosławski, Agnieszka Grzyb (Sierosławice), Mateusz Sawicz, Jakub Gołdyn, Patryk Stanek (Proszowice), Dominik Skoczyński, Adrian Sołek (Klimontów).

Powiatowy Konkurs Fotograficzny: Jakub Florczykiewicz (Proszowice), Małgorzata Lewińska (Nowe Brzesko), Aldona Król (Koszyce), Klaudia Kwiecińska (Kościelec), Paulina Małysa (Biórków Wielki).

Powiatowy Konkurs Przedsiębiorczości: Karolina Ćwikła, Aleksandra Szlęk, Oliwia Schroeder (Nowe Brzesko).

Dzień Kadeta w ZS Proszowice

(fot. ZS Proszowice)

     Już po raz drugi zorganizowano w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach Dzień Kadeta. Szkolne święto uświetnili przedstawiciele Kompanii Reprezentacyjnej 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa.

     Dzień Kadeta w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach to święto związane z edukacją w klasach służb mundurowych Liceum Ogólnokształcącego. Jest okazją do wręczenia wyższych stopni awansu wyróżniającym się uczniom, promowania postaw patriotycznych wśród młodzieży, promocji kształcenia w klasach mundurowych wśród uczniów gimnazjów.

(fot. ZS Proszowice)

     Tegoroczne obchody uświetnili przedstawiciele Kompanii Reprezentacyjnej 5 Batalionu Dowodzenia z Krakowa. Zebranym na sali gimnastycznej zaprezentowali profesjonalną musztrę paradną. Kadeci z proszowickiej szkoły, podopieczni majora Arkadiusza Kani, również pokazali swoje umiejętności w zakresie musztry, samoobrony i strzelania.

     Przybyli na święto uczniowie z okolicznych gimnazjów rywalizowali w zawodach pro-obronnych. Młodzieży zaproponowano udział w konkurencjach: przenoszenie "rannego" na noszach na odległość 20 metrów, wyciskanie ciężarka 12 kg (indywidualnie), tor sprawnościowy z elementami czołgania się po zabezpieczonym podłożu (indywidualnie), strzelanie z wiatrówki i drużynowe przeciąganie liny. Zmęczeni po turnieju zawodnicy z apetytem pałaszowali przygotowane przez organizatorów kiełbaski z grilla.

Agnieszka Głowicka-Polkowska   

(fot. ZS Proszowice)
idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Jeżeli naprawdę kocham jakąś osobę, kocham wszystkich, kocham świat, kocham życie.
(Erich Fromm)
styczeń  17  środa
styczeń  18  czwartek
styczeń  19  piątek
styczeń  20  sobota
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Czechy oczami studentów
[do 28.02.2018]    (Proszowice)
Plan kolędy 2017/2018 w parafii Proszowice
[od 27.12.2017 do 31.01.2018]


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ