TR online: Premierowy pokaz sztuki "2020: Burza"

(fot. TR Warszawa)

Proszowice, 27-11-2020

     Dzisiaj, 27 listopada odbędzie się premierowy pokaz online "2020: Burza" w reż. Grzegorza Jarzyny. Sztuka będzie transmitowana na żywo, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio na nowej platformie streamingowej TR ONLINE.

     Piątkowy wieczór w TR Warszawa rozpocznie się o godzinie 18:45 specjalnym wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanym przez aktora TR Warszawa, Rafała Maćkowiaka. O godzinie 19:00 rozpoczniemy spektakl "2020: Burza", a zaraz po jego zakończeniu (około godziny 22:30) zaprosimy na spotkanie na żywo z twórcami i twórczyniami "2020: Burzy". Rozmowa prowadzona przez Agnieszkę Szydłowską będzie transmitowana ze sceny TR Warszawa/ATM Studio. Zapis spotkania dostępny będzie w kolejnych dniach na platformie online.trwarszawa.pl.

     TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego też z końcem października 2020 roku teatr uruchomił nową platformę streamingową online.trwarszawa.pl.

     Na platformie TR ONLINE, wdrożonej dla TR Warszawa przez Insys Video Technologies, transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli, odbywające się na żywo tuż po zakończeniu każdego spektaklu. W dostępie na online.trwarszawa.pl sukcesywnie dodawane będą rejestracje spektakli TR w dostępie VOD, w tym także kultowe spektakle archiwalne. Program dopełni różnorodna i bogata oferta warsztatów online i webinarów, umożliwiająca pogłębianie wiedzy i doświadczanie sztuki.

     Pokaz "2020: Burzy" jest wydarzeniem specjalnym tegorocznego Festiwalu Szekspirowskiego jako pokaz gościnny. Kolejnym streamingowanym spektaklem TR Warszawa będą "Cząstki kobiety" w reż. Kornéla Mundruczó (streaming 18 i 19 grudnia br.).

     Spektakle online oraz towarzyszący im program spotkań, warsztatów i wprowadzeń są nie tylko pełnowartościowym uzupełnieniem, ale i integralną częścią działań artystycznych i programowych TR Warszawa. Dzięki scenie online staje się jeszcze bardziej otwartą instytucją kultury - dostępną zarówno dla osób mieszkających w Warszawie, jak i publiczności z całej Polski oraz ze świata.

Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania - także za pośrednictwem internetu. - Zespół TR Warszawa

red.   

Źródło: TR Warszawa

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20201127tr_burza/art.php