TR online: Transmisja "Innych Ludzi" Doroty Masłowskiej w reż. Grzegorza Jarzyny

(fot. TR Warszawa)

Proszowice, 16-11-2020

     21 i 22 listopada na platformie TR Online odbędą się transmisje live spektaklu "Inni ludzie" w reż. Grzegorza Jarzyny, prosto ze sceny TR Warszawa/ATM Studio. Sobotni i niedzielny wieczór z zespołem TR Warszawa rozpocznie się o g. 19:45 specjalnym wprowadzeniem do spektaklu, przygotowanym przez aktora TR Warszawa, Mirosława Zbrojewicza. Wprowadzenie będzie transmitowane na żywo z TR Warszawa/ATM Studio, tuż przed rozpoczęciem przedstawienia. O g. 20:00 rozpocznie się transmisja live spektaklu.

     W sobotę, 21 listopada br. tuż po zakończeniu przedstawienia o g. 22:15 Michał Nogaś zaprosi publiczność na spotkanie z twórcami i twórczyniami spektaklu. Spotkanie będzie również transmitowane na żywo poprzez platformę TR Online. Nagranie spotkania będzie dostępne dla publiczności w niedzielne popołudnie na platformie TR Online.

TR ONLINE | INNI LUDZIE | PROGRAM

21 listopada (sobota):

19:45 - wprowadzenie Mirosława Zbrojewicza, aktora TR Warszawa
20:00 - streaming live "Innych ludzi"
22:15 - rozmowa na żywo z zespołem, prowadzona przez Michała Nogasia

22 listopada (niedziela):

19:45 - wprowadzenie Mirosława Zbrojewicza, aktora TR Warszawa
20:00 - streaming live "Innych ludzi"

Cena biletu wynosi 29,90 zł. Bilety dostępne są platformie TR Online (online.trwarszawa.pl).

TR ONLINE. TRANSMISJE SPEKTKALI TR WARSZAWA

     TR Warszawa jest teatrem dostępnym dla wszystkich, w tym dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, oraz dla tych, dla których wizyta w TR Warszawa nie będzie możliwa. Dlatego z końcem października 2020 roku teatr uruchomił TR Online - nową platformę streamingową dostępną pod adresem online.trwarszawa.pl. Na platformie TR Online transmitowane będą najnowsze tytuły premierowe oraz najgłośniejsze spektakle z repertuaru TR Warszawa. Streamingowym przedstawieniom towarzyszyć będą wprowadzenia live prosto ze scen przygotowane przez aktorki i aktorów TR Warszawa, a także spotkania z twórcami i twórczyniami spektakli. Mamy świadomość, że działania online nie zastąpią żywego spotkania twórców, twórczyń, widzek i widzów. Wierzymy jednak w siłę teatralnego spotkania - także za pośrednictwem internetu!

(fot. TR Warszawa)

INNI LUDZIE

     "Inni ludzie" na podstawie książki Doroty Masłowskiej, laureatki m.in. Paszportu Polityki (2002) i Nagrody Literackiej Nike (2006), to spektakl o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych.

     Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, dealer z doskoku z marzeniami o karierze hiphopowca. Publiczność wyrusza z nim w podróż w głąb miasta. Konfrontuje się z różnymi środowiskami, od celebrytów po parkingowych meneli, od lokatorów luksusowych apartamentów po mieszkańców slumsowych blokowisk. Drogie samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby - wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

     "Inni ludzie" to portret Polski trzy dekady po transformacji; opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana językiem reklam, internetu i tabloidów, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

     W obsadzie spektaklu znaleźli się m. in. Marcin Czarnik, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Podsiadlik, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmit, Agnieszka Żulewska, Michał DJ B Olszański oraz Małgorzata Bela, Agata Buzek, Magdalena Cielecka, Dobromir Dymecki, Michał Fajbusiewicz, Monika Frajczyk, Roma Gąsiorowska, Mateusz Górski, Tomasz Karolak, Grzegorz Laszuk, Lech Łotocki, Monika Olejnik, Michał Olszański, Maja Ostaszewska, Sebastian Pawlak, Piotr Rogucki, Andrzej Seweryn, Paweł Smagała i Wojciech Sokół Sosnowski.

     Premiera spektaklu odbyła się 15 marca 2019 roku na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Wiosną 2020 roku w ramach akcji "Zostań w domu, nie wychodź z teatru!" nagranie spektaklu prezentowane było na kanale vimeo i stronie FB TR Warszawa. Wówczas nagranie spektaklu zobaczyło prawie 12 tysięcy widzek i widzów z całego świata.
red.   

Źródło: TR Warszawa

(fot. TR Warszawa)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20201116tr_inni/art.php