Zespół muzyczny Glob-Dance z gminy Radziemice

(fot. zbiory autora)
(fot. zbiory autora)

Proszowice, 20-10-2020

     Na terenie powiatu proszowickiego działa dużo zespołów muzycznych. Tworzą je ludzie, którzy za pomocą swego talentu instrumentalnego i wokalnego oddają swój nie zawsze wolny czas - serce. Ta muzyka jest źródłem zabawy, pasji, konieczności dziejowej, radości a nade wszystkim - przeżyciem estetycznym. Poznajmy pierwszy 3-osobowy skład zespołu Glob-Dance...

     Jeżeli chodzi o samo powstanie zespołu, to zaczęło się od spotkań w orkiestrze i wspólnych treningach gry na instrumentach wieczorami w domu. Michał ćwiczył na saksofonie a Damian na klawiszach. Gitarzysta Piotr, dołączył około rok później i przy nich uczył się grać.

(fot. zbiory autora)

     Nazwa Glob-Dance powstała od pseudonimu lidera zespołu. Jest nim: Michał Grzegorczuk, członek orkiestry Nasiechowianka, wcześniej Łętkowice-Radziemice. Gra na saksofonie i śpiewa jako wokal nr 1. W domowym zaciszu gra jeszcze na kilku instrumentach.

Drugim członkiem składu jest: Piotr Wawrzeń z Przemęczan, również członek tej samej orkiestry (grając na trąbce). Obsługuję gitarę i tamburyn. Jest również członkiem zespołu "BALANS", gdzie jest gitarzystą. Trzeci to: Damian Popiołek z Łętkowic, aktualnie mieszka w Błogocicach. Członek orkiestry Łętkowice i Radziemice (od kilku lat połączyli siły, z powodu braku członków). Były organista parafii Łętkowice. Gra na instrumencie klawiszowym (kaybord), akordeonie oraz śpiewa jako wokal nr 2.

(fot. zbiory autora)

     Obecnie udzielają się hobbystycznie, bardziej dla znajomych, aczkolwiek myślą, żeby w przyszłym roku wystartować z tym konkretniej. Choć już mają w swoim dorobku obsługę takich imprez jak: dożynki gminne w gminie Radziemice w miejscowości Wierzbica - 25 sierpień 2019 r., zabawa choinkowa w Opatkowicach -7 luty 2020 r.

Życzymy dalszych sukcesów i poszerzanie horyzontów muzycznych!

Marcin Szwaja   

Źródło: CKiW Proszowice

(fot. zbiory autora)


Może ktoś z Państwa posiada informację na temat dawnych i obecnych kapel-zespołów muzycznych, działających na ziemi proszowskiej? Obecnie, poszukuję informacje na ten temat, jeśli ktoś chce mi w tym pomóc to zapraszam do kontaktu na email: mostostal80@interia.eu. Pozdrawiam z poważaniem - Marcin Szwaja z Dalewic (redaktor działu historia i pamięć w serwisie 24ikp.pl).

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20201020glob_dance/art.php