Dzisiaj jest poniedziałek, 17 stycznia 2022 r.   (17 dzień roku) ; imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 | 
 życie kulturalne 
 |   aktualności oświatowe   |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   nuka/kultura szerzej   |   wiktoria 1920   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / życie kulturalne / Klub IMPULS w Szarbi - z historii "imprezowych wiosek"
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-01-17
USD 3,9567 -0,08%
EUR 4,5201 -0,38%
CHF 4,3310 -0,36%
GBP 5,4123 -0,49%
Wspierane przez Money.pl


Klub IMPULS w Szarbi - z historii "imprezowych wiosek"

2013, plac przed remizą OSP w Szarbi
(fot. zbiory autora)
(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")

Proszowice, 16-06-2020

     Dobra zabawa opiera się na muzyce, tańcu i w odpowiednim towarzystwie. Dzisiejsze kluby taneczne z prawdziwego zdarzenia, przeważnie znajdują się w większych miastach. Jednak i w mniejszych osadach, kiedyś zakładano dyskoteki. Na szczególny opis zasługuje ta w Szarbi, niedaleko Proszowic.

     Szarbia, to nieduża wioska w gminie Koniusza. Zamieszkiwana jest przez 210 mieszkańców w 72 domach. W centralnym punkcie osady, na wzgórzu przy drodze w kierunku Wierzbna, znajduje się teren zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej. Na tym kompleksie, umiejscowiony jest ich budynek a z boku amfiteatr. To tutaj, często odbywały się "udane" zabawy taneczne. Ten czas świetności lokował się w latach 2002-2010. Wtedy najczęściej grały tu zespoły jak: Deka-Dance z Miłocic k/Słomnik, Revers z Karwina czy Klaxon z Proszowic. Potem nastąpiła krótka przerwa, by w 2013 roku zaistniał klub muzyczny. Potocznie zwany dyską - skrót od dyskoteki.

     Właścicielem tego nowego klubu "IMPULS" był Krzysztof Buras z Kazimierzy Wielkiej. Świętokrzyski przedsiębiorca działał na rynku od 1992 roku, który m.in. w swym statusie organizował atrakcje: rozrywkowe, rekreacyjne, cateringowe. W tym celu wynajął budynek od zarządu miejscowej OSP. Imprezy cieszyły się popularnością bo lokalizacja była w centrum województwa małopolskiego i jako znana już "miejscówka" z poprzednich potańcówek. Od północy był "ściąg" z Proszowic, od zachodu z Nowego Brzeska, z zachodu od Słomnik. A od południa, przybywała "wiara" z Igołomi, Złotnik czy Wawrzeńczyc.

(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")
(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")
     Wielkie otwarcie dyskoteki w Szarbi koło Proszowic, nastąpiło 20 lipca 2013 roku. W pamiętnym dniu, nie była jeszcze gotowa sala główna na piętrze. Początkowe same efekty świetlne, z czasem ściany udekorowane plandeką z wizerunkiem nazwy klubu, zastąpił profesjonalny zestaw laserów i nagłośnienia. I dlatego cała impreza odbyła się na estradzie (amfiteatrze). Od godziny 21:00, grał DJ VAN RADO i zespół disco-polo PLAY& DANCE.W lokalu, na 1 piętrze znajdowała się sala taneczna. Na dole - parterze, bar z lanym piwem. Młodzież bawiła się także przy biesiadno - weselnych szlagierach w tradycyjnej odsłonie i remixach. Gościły tutaj gwiazdy takie jak: Tomasz Necik i zespół Pudzian Band.

     Także 7 września 2013r, w Sobotę na Szarbickiej sali wystąpił sławny DJ BOLEK. To kultowy prezenter muzyki tanecznej z klubu "POMARAŃCZA" - wcześniej "EPSILON" z Izdebnika k/Kalwarii Zebrzydowskiej. Oraz z najpopularniejszego klubu "ENERGY 2000" z siedzibą Przytkowice za Skawiną.

     Jego kompanem za konsolą był DJ TOMI B-DAY. Imprezowiczom też prezentował swój repertuar zespół DEJA VU. Pośród kolorowej sali, naświetlonej neonami i laserami rozdawano świecące pałeczki. Klimat i atmosfera w opinii uczestników, klasyfikowała się na wysokim poziomie rozrywkowym.

     I tak kręciły się jamprezy co sobotę, przez dwa lata. Niby krótko, ale była dyska. I na pewno mile jest wspominana przez klubowiczów, którzy mieszkają w naszym regionie.

     Dziś po niej został ślad w wyszukiwarce google: Impuls (Szarbia/k Proszowic) - Małopolskie. Nowa dyskoteka która od razu przyciągnęła grono okolicznej młodzieży. Zapraszamy na niezapomniane chwile... Oraz krótki filmik pt: "Klub Impuls Szarbia wrzesień z 19.09.2013 r." (sobotnia relacja na żywo), który jest na kanale YouTobe.

     Dlatego warto ją zapisać do historii "imprezowych wiosek", a do której dołączą następne, czekające w kolejce na wspomnienie i opisy. Myślę, że będzie to ciekawy projekt, bo przecież: Muzyka i taniec to fajna sprawa, mi i Tobie humor poprawia.

(https://www.youtube.com/watch?v=wGoF-nxAmbw&fbclid=IwAR38Xr0mI41_kTTHAyoRFYBaoArZzD0WcEaQzPEogMDiOZGycF581pZ5vo4)

UWAGA! Jeśli ktoś posiada informacje na temat zabaw tanecznych, dyskotek i zespołów muzycznych działających w naszej okolicy proszę o przesłanie takich wiadomości na mój kontakt: 788099177, e-mail: mostostal80@interia.eu, lub na profil facebook: Marcin Szwaja z Dalewic. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Marcin Szwaja   

2013, plac przed remizą OSP w Szarbi
(fot. zbiory autora)

ŹRÓDŁA, BIBLIOGRAFIA:
  1. informacje ze strony na facebook'u: "Historia miejscowość Szarbia"
  2. dziennik osobisty z lat 2002-2016 r.
  3. zdjęcia własne z 29.04. 2013 r.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
styczeń  17  poniedziałek
styczeń  18  wtorek
styczeń  19  środa
styczeń  20  czwartek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ