Dzisiaj jest wtorek, 16 sierpnia 2022 r.   (228 dzień roku) ; imieniny: Joachima, Nory, Stefana +św. Rocha    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 | 
 życie kulturalne 
 |   aktualności oświatowe   |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   nuka/kultura szerzej   |   wiktoria 1920   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / życie kulturalne / Klub IMPULS w Szarbi - z historii "imprezowych wiosek"
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2022-08-16
USD 4,6282 +1,81%
EUR 4,6928 +0,20%
CHF 4,8784 +0,96%
GBP 5,5711 +0,64%
Wspierane przez Money.pl


Klub IMPULS w Szarbi - z historii "imprezowych wiosek"

2013, plac przed remizą OSP w Szarbi
(fot. zbiory autora)
(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")

Proszowice, 16-06-2020

     Dobra zabawa opiera się na muzyce, tańcu i w odpowiednim towarzystwie. Dzisiejsze kluby taneczne z prawdziwego zdarzenia, przeważnie znajdują się w większych miastach. Jednak i w mniejszych osadach, kiedyś zakładano dyskoteki. Na szczególny opis zasługuje ta w Szarbi, niedaleko Proszowic.

     Szarbia, to nieduża wioska w gminie Koniusza. Zamieszkiwana jest przez 210 mieszkańców w 72 domach. W centralnym punkcie osady, na wzgórzu przy drodze w kierunku Wierzbna, znajduje się teren zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej. Na tym kompleksie, umiejscowiony jest ich budynek a z boku amfiteatr. To tutaj, często odbywały się "udane" zabawy taneczne. Ten czas świetności lokował się w latach 2002-2010. Wtedy najczęściej grały tu zespoły jak: Deka-Dance z Miłocic k/Słomnik, Revers z Karwina czy Klaxon z Proszowic. Potem nastąpiła krótka przerwa, by w 2013 roku zaistniał klub muzyczny. Potocznie zwany dyską - skrót od dyskoteki.

     Właścicielem tego nowego klubu "IMPULS" był Krzysztof Buras z Kazimierzy Wielkiej. Świętokrzyski przedsiębiorca działał na rynku od 1992 roku, który m.in. w swym statusie organizował atrakcje: rozrywkowe, rekreacyjne, cateringowe. W tym celu wynajął budynek od zarządu miejscowej OSP. Imprezy cieszyły się popularnością bo lokalizacja była w centrum województwa małopolskiego i jako znana już "miejscówka" z poprzednich potańcówek. Od północy był "ściąg" z Proszowic, od zachodu z Nowego Brzeska, z zachodu od Słomnik. A od południa, przybywała "wiara" z Igołomi, Złotnik czy Wawrzeńczyc.

(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")
(fot. FB - "Historia miejscowość Szarbia")
     Wielkie otwarcie dyskoteki w Szarbi koło Proszowic, nastąpiło 20 lipca 2013 roku. W pamiętnym dniu, nie była jeszcze gotowa sala główna na piętrze. Początkowe same efekty świetlne, z czasem ściany udekorowane plandeką z wizerunkiem nazwy klubu, zastąpił profesjonalny zestaw laserów i nagłośnienia. I dlatego cała impreza odbyła się na estradzie (amfiteatrze). Od godziny 21:00, grał DJ VAN RADO i zespół disco-polo PLAY& DANCE.W lokalu, na 1 piętrze znajdowała się sala taneczna. Na dole - parterze, bar z lanym piwem. Młodzież bawiła się także przy biesiadno - weselnych szlagierach w tradycyjnej odsłonie i remixach. Gościły tutaj gwiazdy takie jak: Tomasz Necik i zespół Pudzian Band.

     Także 7 września 2013r, w Sobotę na Szarbickiej sali wystąpił sławny DJ BOLEK. To kultowy prezenter muzyki tanecznej z klubu "POMARAŃCZA" - wcześniej "EPSILON" z Izdebnika k/Kalwarii Zebrzydowskiej. Oraz z najpopularniejszego klubu "ENERGY 2000" z siedzibą Przytkowice za Skawiną.

     Jego kompanem za konsolą był DJ TOMI B-DAY. Imprezowiczom też prezentował swój repertuar zespół DEJA VU. Pośród kolorowej sali, naświetlonej neonami i laserami rozdawano świecące pałeczki. Klimat i atmosfera w opinii uczestników, klasyfikowała się na wysokim poziomie rozrywkowym.

     I tak kręciły się jamprezy co sobotę, przez dwa lata. Niby krótko, ale była dyska. I na pewno mile jest wspominana przez klubowiczów, którzy mieszkają w naszym regionie.

     Dziś po niej został ślad w wyszukiwarce google: Impuls (Szarbia/k Proszowic) - Małopolskie. Nowa dyskoteka która od razu przyciągnęła grono okolicznej młodzieży. Zapraszamy na niezapomniane chwile... Oraz krótki filmik pt: "Klub Impuls Szarbia wrzesień z 19.09.2013 r." (sobotnia relacja na żywo), który jest na kanale YouTobe.

     Dlatego warto ją zapisać do historii "imprezowych wiosek", a do której dołączą następne, czekające w kolejce na wspomnienie i opisy. Myślę, że będzie to ciekawy projekt, bo przecież: Muzyka i taniec to fajna sprawa, mi i Tobie humor poprawia.

(https://www.youtube.com/watch?v=wGoF-nxAmbw&fbclid=IwAR38Xr0mI41_kTTHAyoRFYBaoArZzD0WcEaQzPEogMDiOZGycF581pZ5vo4)

UWAGA! Jeśli ktoś posiada informacje na temat zabaw tanecznych, dyskotek i zespołów muzycznych działających w naszej okolicy proszę o przesłanie takich wiadomości na mój kontakt: 788099177, e-mail: mostostal80@interia.eu, lub na profil facebook: Marcin Szwaja z Dalewic. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Marcin Szwaja   

2013, plac przed remizą OSP w Szarbi
(fot. zbiory autora)

ŹRÓDŁA, BIBLIOGRAFIA:
  1. informacje ze strony na facebook'u: "Historia miejscowość Szarbia"
  2. dziennik osobisty z lat 2002-2016 r.
  3. zdjęcia własne z 29.04. 2013 r.idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Zawsze jest dobry dzień, kiedy otwierasz szczęśliwe oczy.
(ks. Jan Twardowski)
sierpień  16  wtorek
sierpień  17  środa
sierpień  18  czwartek
sierpień  19  piątek
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ