KUKURBA & SŁOWIŃSKI PROJECT - koncert inaugurujący trasę

(fot. nadesłane)

Proszowice, 14-02-2020

     W piątek, 27 marca o godzinie 20.00 w krakowskim Teatrze Variete odbędzie się koncert inaugurujący trasę. Spotkanie charyzmatycznego altowiolisty, wokalisty - Tomasza Kukurby i Stanisława Słowińskiego - jednego z najbardziej rozchwytywanych jazzowych skrzypków młodego pokolenia. Kukurba, artysta znany w Polsce i w świecie, frontman zespołu Kroke, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz, postanowił połączyć siły ze Stanisławem Słowińskim i zbudować program stanowiący fuzję dwóch niezwykle barwnych i różnorodnych muzycznych światów.

     Program koncertu, to przede wszystkim autorskie kompozycje liderów zespołu, nie brakuje także nowych aranżacji znanych już utworów; autorska propozycja czerpie z tradycji jazzu, rocka i muzyki świata.

     Podczas nadchodzącej trasy koncertowej zespół rejestrować będzie materiał, który znajdzie się na pierwszym koncertowym albumie projektu, a liderom towarzyszą najbardziej rozchwytywani muzycy polskiej młodej sceny jazzowej.

Tomasz Kukurba

(fot. commons.wikimedia.org)
     Artysta znany w Polsce i w świecie: frontman, altowiolista, autor charakterystycznych wokaliz znanych z repertuaru Kroke.Kukurba jako członek Kroke współpracował z takimi artystami jak Nigel Kennedy, Peter Gabriel,Anna Maria Jopek i Tomasz Stańko. Jako solista brał udział w projektach z Grzegorzem Turnauem, Ewą Bem, Markiem Piekarczykiem, Joanną Słowińską, Jackiem Cyganem, Renatą Przemyk, Andrzejem Sikorowskim, zespołem BratHanki i Kapelą ze wsi Warszawa.

Stanisław Słowiński

(fot. stanislawslowinski.pl / Michał Łepecki)
     Jeden z najbardziej aktywnych muzyków młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Laureat Grand Prix 39. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors z autorskim projektem Stanisław Słowiński Quintet. Laureat Nagrody Publiczności na I Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Skrzypcowym im. Zbigniewa Seiferta. Laureat Stypendium Twórczego Miasta Krakowa 2014. Wielokrotnie nominowany w kategoriach "Skrzypce" oraz "Nowa nadzieja" w ankiecie Jazz Top czytelników Jazz Forum.

Serdecznie ZAPRASZAMY!!!

red.   

(fot. nadesłane)

Internetowy Kurier Proszowski objął ten projekt patronatem medialnym!

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20200214k&s/art.php