Dzisiaj jest środa, 08 grudnia 2021 r.   (342 dzień roku) ; imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 | 
 życie kulturalne 
 |   aktualności oświatowe   |   wiadomości z bibliotek   |   historia, pamięć   |   nuka/kultura szerzej   |   wiktoria 1920   |   Nieskończenie Niepodległa   | 

serwis IKP / kultura-oświata / życie kulturalne / Skrzaty - spektakl Teatru Figurki
O G Ł O S Z E N I A
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
Kursy walut
NBP 2021-12-08
USD 4,0710 -0,19%
EUR 4,5941 -0,11%
CHF 4,4049 -0,27%
GBP 5,3909 -0,35%
Wspierane przez Money.pl


Skrzaty - spektakl Teatru Figurki

Skrzaty - Teatr Figurki
(fot. Teatr Figurki)

Kraków, 30-01-2020

     W niedzielę, 9 lutego godz. 11.00 lub 14.00 zapraszamy do Cricioteki (Kraków ul. Nadwiślańska 2-4), gdzie upadnie pogląd, że skrzaty na świecie zupełnie zniknęły... Mało kto dziś potrafi je rozpoznać, ale bez obaw: skrzaty żyją i mają się dobrze.

     Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi. Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły... Dzisiaj mało już kto potrafi odróżnić krasnoludka od skrzata. Kim w ogóle są skrzaty i co my o nich wiemy?

co w trawie piszczy
(fot. Teatr Figurki / M.Wróbe)
     Na to pytanie odpowiemy w niedzielę, 9 lutego. Zapraszamy do Cricoteki na godzinę 11 lub 14 rodziców z dziećmi (przedszkola, młodsze klasy szkół podstawowych), całe rodziny i znajomych Królika. Minispektakl przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-8 lat. Po przedstawieniu odbędą się warsztaty z robienia lalek cieniowych.

     Teatr Figurki to mały teatr o wielkim sercu. Do realizacji przedstawień i warsztatów używa najprostszych form: cieni, lalek, animacji przedmiotu. Do udziału w swoich spektaklach - jako jedyny w Krakowie - zaprasza na spektakle najmłodszych (nawet od 1. roku życia) i wszystkich tych, których wyobraźnia i otwartość nie znają granic.

red.   

robot i motyl
(fot. Teatr Figurki)

Co w teatrze piszczy? Spektakle dla najmłodszych Teatru Figurki

Wbrew temu, co sądzą niektórzy, my wiemy, że w małych ciałach kryje się ogromna wrażliwość. Że najmniejszy człowiek ma największe potrzeby i wymagania. Odkrywamy więc światy, których dorośli zwykle nie zauważają: krainy skrzatów ("Skrzaty"), życie stworów żyjących tuż obok nas ("Co w trawie piszczy", "Robot i motyl"), najmniejsze królestwa, kryjące potężne moce ("Maleńkie królestwo królewny Aurelki"). Używamy do tego najprostszych form, które najbardziej pobudzają wyobraźnię: cieni, lalek, animacji przedmiotu. Gramy spektakle, pokazujemy cieniowanki (bajki opowiadane przy użyciu cieni) i realizujemy warsztaty.

Najbliższe spektakle:

9.02, godz. 11.00 i 14.00 - "Skrzaty" Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi. Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale. Dorośli są nawet przekonani, że Skrzaty zupełnie zniknęły... Dzisiaj mało już kto potrafi odróżnić krasnoludka od skrzata. Kim w ogóle są skrzaty i co my o nich wiemy?

Minispektakl dla dzieci w wieku 4-8 lat. Po spektaklu odbędą się warsztaty z robienia lalek cieniowych.

8.03, godz. 11.00 i 14.00 - "Maleńkie królestwo królewny Aurelki"

Aurelka została królewną w pewien marcowy poranek. Najpierw przyszedł list ("Droga Aurelko, uprzejmie informujemy, że od dziś jesteś królewną. Rozpakuj swoje królestwo i rządź nim mądrze".), a zaraz po nim paczka. A w niej - najmniejsze królestwo świata. Z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Jedyne, co Aurelka musi teraz zrobić, to wymyślić pierwsze zarządzenie, i już jest prawdziwą królewną! Co to znaczy mądrze rządzić? Co to znaczy mieć swoje królestwo? Czy królewna może wszystko?

Spektakl dla dzieci od lat 4.

19.04, godz. 11.00 i 14.00 - "Co w trawie piszczy"

Spektakl adresowany do dzieci najmłodszych. Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie tutaj małą mrówkę, dźwigającą zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół, które robią sobie wyścigi do kwiatka i pająka, który nie ma się z kim bawić.

Kameralny spektakl w technice teatru cieni dla dzieci w wieku 1-4 lat oraz ich rodziców.

10.05, godz. 11.00 i 14.00 - "Co w trawie piszczy"

Spektakl adresowany do dzieci najmłodszych. Ta historia nie dzieje się ani dawno, dawno temu, ani za siedmioma górami i siedmioma morzami. Ta historia dzieje się tuż za drzwiami naszych domów. Mały ślimak wykluwa się z jajka, gąsienica właśnie zamyka się w kokonie, a mała żabka zaraz zrobi pierwszy skok. W tym spektaklu nie będzie wielkich przygód ani strasznych katastrof. Za to zobaczycie tutaj małą mrówkę, dźwigającą zdecydowanie zbyt duży liść, gonitwę pszczół, które robią sobie wyścigi do kwiatka i pająka, który nie ma się z kim bawić.

Kameralny spektakl w technice teatru cieni dla dzieci w wieku 1-4 lat oraz ich rodziców.

Gdzie gramy? Cricoteka, ul. Nadwiślańska 2-4
Bilety: bilety.cricoteka.pl.

Na wszystkie spektakle zapraszamy rodziców z dziećmi, przedszkola, młodsze klasy szkół podstawowych, rodzinę i znajomych Królika. Pozostałe spektakle i bieżące informacje znajdziesz na naszym fanpage'u Teatr Figurki.

Kontakt: figurki@teatrfigur.pl.

idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Ciesz się drobiazgami, a wielkie szczęście wejdzie w Twoje życie.
(autor nieznany)
grudzień  8  środa
grudzień  9  czwartek
grudzień  10  piątek
grudzień  11  sobota
DŁUGOTERMINOWE:


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowskiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2016-... Internetowy Kurier Proszowski; 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ