Teatr w Rudnie Dolnym

(fot. AGT)

Rudno Dolne, 8-01-2019

     W niedzielę, 6 stycznia 2019 r. w byłej Szkole Podstawowej w Rudnie Dolnym, wystawiono Jasełka Bożonarodzeniowe w formie spektaklu teatralnego. Wśród licznie przybyłej publiczności nie zabrakło zarówno mieszkańców Gminy Nowe Brzesko, jak i okolicznych miejscowości.

     Spektakl został przygotowany przez działającą w Rudnie Dolnym grupę wokalno-aktorską "AGT", która skupia wspaniałych ludzi pełnych pasji i talentu.

(fot. AGT)
- Chce wyraźnie podkreślić, że dzieci z którymi współpracuję od 3 lat są znakomite wokalnie. Od kilku lat jeździmy na różne konkursy i w większości tych konkursów nasze dzieci zajmują miejsca na podium. Niedawno dwójka naszych dzieci dostała się do ogólnopolskiego konkursu wokalnego, a konkurencja była bardzo duża. Spośród 1500 zakwalifikowano tylko 80 osób, w tym dwójkę naszych artystów - powiedziała nam Agata Gąsiorowska-Twaróg z Rudna Dolnego, która wspólnie z Renatą Kamoda i Marcin Twaróg przygotowała spektakl.

     Dzięki takich osobom, jak Pani Agata Gąsiorowska-Twaróg Rudno Dolne zaczyna pisać nowy rozdział w swoje historii. Druhna Agata od 5 stycznia 2019 r. Pełni też funkcję prezesa miejscowej OSP. Mieszkańcy tej malowniczo położonej miejscowości nie kryją nadziei na aktywny współudział w kolejnych inicjatywach zaproponowanych przez Panią Agatę.

Obsada: Aleksandra Armatys, Justyna Charzewska, Aleksandra Twaróg, Julia Jędracha, Zosia Jędracha, Julia Wilkosz, Nikola Gołebiowska, Gabrysia Kubik, Karolina Rachtan, Marek Błaszkiewicz, Gabrysia Grabska, Weronika Fularska, Wiktoria Poszwa, Antek Sendek, Dominik Gosławski, Małgosia Wyczesany, Julia Caba.

Młodych artystów z AGT w Rudnie Dolnym można będzie oglądać 20 stycznia ok. 12.30 po mszy w Bobinie.

Arkadiusz Fularski   


fot. AGT
zdjęcia 6-01-2019   publikacja: 8-01-2019

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/kultura/20190108jaselka_rud/art.php