"Para buch! Książka w ruch!"

(fot. PiMBP w Proszowicach)

(fot. PiMBP w Proszowicach)


Proszowice, 5-03-2020

     28 lutego odbyły się kolejne zajęcia w ramach programu "Para buch! Książka w ruch!" realizowanego w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Proszowicach.

     Klasa III B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach pod opieką pani Małgorzaty Żurek wzięła udział w warsztatach z wykorzystaniem tabletów. Uczniowie poznawali ciekawe i przydatne aplikacje, które można wykorzystać do pracy, nauki i zabawy.

     Trzecioklasiści robiąc zdjęcia przy użyciu tabletów, używali aplikacji Photo Booth. Pokazują one obraz w krzywym zwierciadle, w kalejdoskopie, podczerwieni. Ta aplikacja wzbudziła duże zainteresowanie.

     Kolejną rzeczą, którą poznali uczestnicy warsztatów, był program do rysowania i malowania Drawing Desk, który pozwala na kreowanie dowolnych rysunków. Uczniowie poznali także trzy aplikacje, które mogą być przydatne w nauce. Duolingo - prosta aplikacja do nauki języków obcych poprzez zabawę. Space Journey - dzięki temu programowi można oglądać nasz Układ Słoneczny w 3D. Przydatną np. na lekcji historii aplikacją jest również Gniezno 3D. Umożliwia ona wirtualny spacer po gnieźnieńskim grodzie w technologii 3D. Wymagana jest do tego specjalna książka. "Tysiąc lat temu w Gnieźnie".

     Na koniec zajęć uczniowie poznali i przećwiczyli ciekawą aplikację - Quiver. Pozwala ona "ożywiać" pokolorowane przez dzieci rysunki przedstawiające rośliny zwierzęta, pojazdy. Poruszają się one, wydają dźwięki i wybuchają. Najpierw rysunki trzeba wydrukować ze strony internetowej quivervision.com.

PiMBP w Proszowicach   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20200305para_buch/art.php