Dzień Dinozaura w Bibliotece

(fot. PiMBP w Proszowicach)

(fot. PiMBP w Proszowicach)


Proszowice, 28-02-2020

     Czy podróże w czasie są możliwe? Grupa BIEDRONKOzaurów z Przedszkola nr 1 w Proszowicach udowodniła, że tak! Za sprawą wiersza A. Wojtyły "Dinozaury" przenieśliśmy się w czasy prehistoryczne, gdzie prym wiodły te niesamowite gady. Gdy już dowiedzieliśmy się jak żyły, czym się żywiły, nadaliśmy sobie dino imiona ... i tak w naszej grupie pojawili się między innymi Kubazaur, Juliazaur czy Kacperzaur. Trzeba przyznać, że nie było łatwo wymówić te nowe imiona, ale śmiechu było przy tym wiele!

     Ale skąd dziś wiadomo o istnieniu dinozaurów? Żeby odpowiedzieć na to pytanie wykonaliśmy własne skamieliny. Dzieci z zapartym tchem uważnie odciskały figurki dinozaurów w masie solnej, obiecały, że w przedszkolu pięknie pomalują wykonane skamieliny.

     Wykonanie szkieletu to dla nas nie problem. Wystarczył szary papier, taśma, tekturowe rolki, które posłużyły za kości. Po takich zadaniach możemy się nazwać prawdziwymi archeologami.

(fot. PiMBP w Proszowicach)

     A teraz czas na zabawę - pod dywanem czekała na nas niespodzianka! Odciski dinozaura... czyżby prawdziwe? Chodząc jego śladami znów znaleźliśmy się na dywanie i to pełnym balonów. Gdy już każdy przedszkolak wybrał sobie odpowiedni kolor, zaczęliśmy doklejać do balonów głowy z długimi szyjami, nogi i oczywiście ogony. Powstały piękne dinozaury.

     Zdjęcie z triceratopsem? Czemu nie! Na zakończenie zajęć zaprosiliśmy dzieci do fotobudki. Biblioteka dziękuje Wam BIEDRONKOzaury za odwiedziny. Było prehistorycznie!

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20200228dino/art.php