Koty - zwierzaki, które lubią psoty - zajęcia biblioteczne w Kościelcu

(fot. GBP Kościelec)
(fot. GBP Kościelec)

Kościelec, 27-02-2020

     Co roku w lutym Biblioteka Publiczna w Kościelcu organizuje dla najmłodszych przedszkolaków z Kościelca zajęcia związane z obchodzonym 17 lutego Międzynarodowym Dniem Kota. Tak było i tym razem. Maluchy zawitały do "kociego świata", by poznawać tajemnice i ciekawostki z życia tych sympatycznych, domowych zwierzaków.

     Na początku spotkania dzieci rozwiązywały zagadki o kotach i opowiadały o swoich czworonożnych pupilach. Oglądając ilustracje i książki przyniesione z biblioteki, dowiedziały się, że na świecie można spotkać różne rasy kotów. Oprócz domowych, typowych dachowców, mamy koty perskie czy syjamskie, a także dzikie koty, które są dużo większe od tych domowych i żyją w zupełnie innych warunkach Maluchy poznawały ich zwyczaje i zachowania.

(fot. GBP Kościelec)
(fot. GBP Kościelec)
     Po wysłuchaniu wiersza o kotkach, przedszkolaki rozpoznawały na podstawie ilustracji najbardziej znane koty z bajek i rozwiązywały zagadki o tych puszystych zwierzakach. Brały także udział w zabawie ruchowej, naśladując zachowania tych czworonogów. Nie zabrakło także ćwiczeń wymagających myślenia i spostrzegawczości. I tak maluchy musiały połączyć na rysunku takie same kotki, dorysować kotkom brakujące części ciała, doprowadzić zwierzaki do kłębuszka włóczki i do miseczki z mlekiem. W kolejnej zabawie w "sprytne kotki" dzieci musiały także wykazać się sprytem i zręcznością. Trzeba było jak najszybciej owinąć głowę kota włóczką przymocowaną do sylwetki myszy.

     Na zakończenie zajęć uczniowie dostali słodkie upominki i pozowali do pamiątkowego zdjęcia z maskotką puszystego kociaka.

Monika Zwolińska-Klimczyk   

(fot. GBP Kościelec)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20200227kosc_koty/art.php