Poznajcie detektywa Pozytywkę

(fot. PiMBP w Proszowicach)

(fot. PiMBP w Proszowicach)


Proszowice, 26-02-2020

     W piątek 21 lutego uczniowie klasy trzeciej "b" Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach wzięli udział w warsztatach detektywistycznych, które odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Proszowicach. Dzieci perfekcyjnie przygotowały się do zajęć: przeczytały książkę Grzegorza Kasdepke pod tytułem "Niezwykłe przygody detektywa Pozytywki", wykonały piękne makiety biur detektywistycznych, które przyniosły ze sobą do Biblioteki.

     Trzecioklasiści zadbali także o teatralne rekwizyty i stroje. W gronie detektywów przyjemnością było rozwiązywanie zagadek i zadań wylosowanych przez uczestników zabawy. Przydało się nam Koło Fortuny! A czy Wy wiecie, z jaką bronią detektyw Pozytywka nigdy się nie rozstaje? Jaki kolor pochłania najwięcej promieni słonecznych? Dlaczego dmuchane piłki pękają na słońcu? Trzecia "b" to wie.

(fot. PiMBP w Proszowicach)

(fot. PiMBP w Proszowicach)

     Uczestnicy zajęć wzięli udział w dyskusji na temat prawdziwego detektywa, jego cech osobowości, atrybutów oraz zakresu pracy, jaką wykonuje. Lektura książki Grzegorza Kasdepke to fajna zabawa dla dużych i małych. Jej tytułowy bohater podbił nasze serca. Miły, szarmancki, wesoły i uczynny detektyw Pozytywka, szybko stał się naszym przyjacielem.

     Próbując nadążyć za tokiem myślenia detektywa Pozytywki, dzieci mają okazję kształtować w sobie zdolności logicznego myślenia. Podczas warsztatów wszystkim małym detektywom ta sztuka się udała. Nie pozostaje nic innego, jak tylko pogratulować!

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20200226detektyw/art.php