Bardzo głodna gąsienica...

(fot. GBP Kościelec)
(fot. GBP Kościelec)

Kościelec, 24-01-2020

     Biblioteka Publiczna w Kościelcu przeprowadziła kolejne zajęcia w ramach projektu "Para buch! Książka w ruch!" Tym razem skierowane one były do pięciolatków z kościeleckiej szkoły i skupione były wokół książki autorstwa Erica Carle "Bardzo głodna gąsienica".

     Na początku spotkania dzieci zobaczyły dużą maskotkę w kształcie gąsienicy i dowiedziały się, że tematem zajęć będą owady, które przeistaczają się w piękne motyle. Maluchy wysłuchały krótkiej historii o małej, zielonej i bardzo żarłocznej gąsienicy, która wędrowała przez świat w poszukiwaniu smakołyków. Podjadała nie tylko listki i owoce, ale także ciasta i kiełbaski, a potem zamknęła się w kokonie, z którego po pewnym czasie wyfrunął piękny motyl.

(fot. GBP Kościelec)

     Po przeczytaniu tekstu uczniowie wymieniali produkty, które zjadła gąsienica oraz rozmawialiśmy o skutkach objadania się. Następnie omawialiśmy na rysunku etapy rozwoju motyla i oglądaliśmy ilustracje przedstawiające różnokolorowe motyle i mówiliśmy o tym, gdzie można je spotkać. Potem uczniowie mieli za zadanie znaleźć dwa takie same motyle wśród wielu innych przedstawionych na rysunkach. Nie zabrakło też zabawy ruchowej w gąsieniczki i motyle.

     Na koniec spotkania maluchy z radością i zaangażowaniem kolorowały rysunki przedstawiające różne motyle. Piękne, kolorowe prace ozdobią biblioteczną wystawę.

Monika Zwolińska-Klimczyk   


fot. GBP Kościelec
zdjęcia 16-01-2020   publikacja: 24-01-2020

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20200124kosc_gasienica/art.php