Misiowy maraton

(fot. PiMBP w Proszowicach)

Proszowice, 10-12-2019

     25 listopada swoje święto obchodził najmilszy, najprawdziwszy przyjaciel dzieci - Pluszowy Miś. W obchody tego święta jak co roku włączyła się Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach, zapraszając na tygodniowy maraton miejscowe przedszkolaki. Nasza wypożyczalnia dla dzieci na ten czas zamieniła się w Misiolandię, pełną pluszowych misiów, zarówno tych przyniesionych przez dzieci, jak również tych dekoracyjnych, które zostały przygotowane przez panie organizatorki, aby pięknie zdobiły bibliotekę i podkreślały charakter wyjątkowego święta.

     Przez pierwsze 3 dni, od poniedziałku do środy odwiedziło nas aż 7 grup. Pierwszego dnia przybyły do nas radosne i uśmiechnięte Tygryski z Przedszkola nr 1, 3-latki z Przedszkola nr 2 oraz milusińscy z Prywatnego Przedszkola "Pinokio". Drugiego dnia świętowaliśmy razem z Ananaskami i Sówkami (Przedszkole nr 1) a trzeciego dnia mimo brzydkiej aury na zewnątrz, żwawym krokiem przytuptały do nas Pszczółki i Kaczuszki również z Przedszkola nr 1.

(fot. PiMBP w Proszowicach)

     Każde spotkanie było bardzo podobne, zaczynało się od przedstawienia krótkiej historii pluszowego misia oraz od rozmowy na temat przyniesionych pluszaków. Następnie maluszki słuchały krótkiego opowiadania o pierwszym dniu w przedszkolu pewnego chłopca, który dzięki misiowi pokonał swój strach związany z rozłąką z rodzicami i z nowym miejscem, jakim było przedszkole.

     Aby urodziny zaliczyły się do udanych obowiązkowo musi być świetna zabawa. I tak było też u nas! Dlatego zaprosiliśmy wszystkie dzieci ze swoimi przytulankami do wspólnej zabawy: jeździliśmy misiowym pociągiem po bibliotece, kręciliśmy się w karuzeli, a nawet huśtaliśmy solenizantów. Małym przerywnikiem w tych wesołych i głośnych pląsów, była nauka króciótkiej piosenki ruchowo - naśladowczej "Niedźwiadek", w której trzeba było podnosić łapki, wybierać pszczółkom miodek, naśladować picie miodku przez rurkę oraz odganiać zazdrosne pszczoły.

(fot. PiMBP w Proszowicach)

     Kolejnym punktem naszego spotkania była zabawa w karmienie misiów, które nietypowo oprócz miodu uwielbiały sphagetti. Okazało się, że dzieciakom bardzo przypadła do gustu ta konkurencja, gdyż wzajemnie siebie dopingowały i pięknie rywalizowały. Innym ciekawym zmaganiem było rzucanie piłeczek do celu, a dokładnie do paszczy misia. Każde dziecko miało 3 rzuty, podczas których wymagana była duża zręczność i spryt, aby skutecznie trafić plastikowymi piłeczkami do buzi niedźwiadka.

     Wiele śmiechu przysporzyła wszystkim uczestnikom zabawa w "Narysuj niedźwiadka z zamkniętymi oczami", ponieważ - jak się okazuje - rysowanie po omacku wcale nie jest takie proste. Czasem było tak, że każda część misia znajdowała się w innym miejscu niż powinna być. Na zakończenie każdego spotkania, każda grupa miała poważne zadanie do wykonania: musieli odśpiewać piękne "Sto lat" naszym wspaniałym solenizantom oraz zdmuchnąć świeczki z tortu, który w środku ukrywał słodką niespodziankę. Dzieciaki spisywały się na medal! Nasze świętowanie kończyliśmy wspólnym zdjęciem oraz sesją zdjęciową w misiowej fotobudce.

Biblioteka bardzo serdecznie dziękuje za tak liczne przybycie na misiowe urodziny i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok!

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20191210misiowy/art.php