Powrót do bajkowej przeszłości


Proszowice, 6-12-2019

     Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach zaprasza na wystawę pt. "Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej i młodzieżowej". Będzie można ją oglądać w holu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach, ul. Rynek 16, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00, w soboty 10.00-14.00 do końca stycznia 2020 r.

     Któż z nas dorosłych nie zna Żwirka i Muchomorka? Pamiętamy, kim był Rumcajs z Rzaholeckiego Lasu i jak miała na imię jego żona i synek. Oto przykłady kultowych bajek "tamtych czasów". Wystawa stanowi galerię najbardziej znanych czeskich oraz czechosłowackich autorów XX wieku, klasyków bajki autorskiej lub poezji dziecięcej, którzy wpisali się do historii literatury, ale pewnie do dzisiaj mają swoje ważnie miejsce w czeskich czytankach, bibliotekach oraz domowych.

     Wystawa może stanowić doskonały pretekst, aby opowiedzieć dzieciom czy wnukom, jak kiedyś 20, 30 lat temu wyglądały animowane seriale dla dzieci prezentowane w niezapomnianych dobranockach, zwanych także wieczorynkami.

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20191206bajkowa/art.php