Warzywny i owocowy zawrót głowy...

(fot. GBP Kościelec)

Kościelec, 30-10-2019

     Tegoroczny październik jest wyjątkowo ciepły i słoneczny. Taka pogoda zachęca do wyjścia na spacer. Skorzystali z tego uczniowie Oddziału Przedszkolnego "C" i przyszli w odwiedziny do Biblioteki Publicznej w Kościelcu. A pani bibliotekarka przygotowała dla nich lekcję o skarbach jesieni, czyli o warzywach i owocach.

     Na początku spotkania dzieci rozwiązywały zagadki słowne o warzywach i owocach. Następnie wysłuchały wiersza pt. "Któż to" zamieszczonego w książce Agnieszki Sowińskiej "Przekroje. Owoce i warzywa". Wiersz opowiada o ukrytych w warzywach i owocach różnych witaminach, które mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie.

     Następnie przedszkolaki wykonywały ciekawe zadania związane z owocowo-warzywną tematyką, a mianowicie: z podanych obrazków jedna grupa miała wybrać same owoce a druga same warzywa. Wybrani uczniowie mieli podzielić na obrazkach warzywa i owoce według kolorów. Potem trzeba było pomóc chłopcu i dziewczynce znaleźć drogę przez labirynt do koszyczka z warzywami i owcami, a także połączyć na rysunku warzywa i owoce z pasującymi do nich cieniami. Ciekawym zadaniem, do którego wszyscy chcieli podejść było rozpoznawanie z zawiązanymi oczami owoców i warzyw po dotyku.

     W kolejnej części zajęć było to, na co wszyscy niecierpliwie czekali, czyli zabawa z robotami edukacyjnymi Photonami. Po zapoznaniu uczniów z zasadami działania robotów sterowanych przez tablety za pomocą aplikacji Photon Coding, dzieci bawiły się w grupach programując roboty. Potem na specjalnej macie mieli zaplanować robotowi trasę, na której były ułożone obrazki przedstawiające warzywa i owoce. Podczas jazdy robot miał zmieniać kolory oczu i czułek, najeżdżając na pola z wybranym owocem lub warzywem. Zajęcia podobały się sześciolatkom tak bardzo, że zgodnie zadaklarowali, iż z chęcią wezmą udział w kolejnym spotkaniu.

     Spotkanie z uczniami Oddziału Przedszkolnego "C" w Kościelcu odbyło się w ramach projektu "Para - buch! Książka w ruch!", w którym bierze udział Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Proszowicach oraz Filia w Kościelcu.

Monika Zwolińska-Klimczyk   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20191030kosc_warzywa/art.php