Dlaczego książki w bibliotece są opieczętowane?

(fot. PiMBP w Proszowicach)

Proszowice, 29-10-2019

     To jedno z wielu pytań, które pojawiło się na spotkaniu w bibliotece, kiedy uczniowie z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach przyszli sprawdzić, co się tutaj dzieje! Spotkanie rozpoczęło się w wypożyczalni dla dzieci, ponieważ właśnie tu czekają na dzieci bajki, baśnie, wierszyki i opowiadania oraz książki rozwijające ich zainteresowania. Te ostatnie dotyczą świata przyrody i cywilizacji i można się z nich dowiedzieć, co jadły dinozaury i jak zbudowany jest silnik samolotu.

     Drugoklasiści wiedzą doskonale, że książki różnią się od siebie nie tylko treścią, ale także wyglądem i z dużym zainteresowaniem obejrzeli przygotowane przez bibliotekarzy książki-zabawki. Podobały się naszym gościom książki interaktywne wydające dźwięki, książki z szablonami, książeczki z puzzlami, w kształcie koła czy harmonijki.

(fot. PiMBP w Proszowicach)
     Młodzi czytelnicy przypomnieli sobie, jak należy dbać o książki, a także dowiedzieli się, na czym polega praca bibliotekarza. Uczniowie zwiedzili całą bibliotekę - byli w wypożyczalni dla dorosłych, w dziale popularnonaukowym oraz w czytelni, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć największą i najcięższą książkę znajdującą się w naszych zbiorach. Ważąca prawie 12 kilogramów, składająca się z 1143 stron Księgę Dziesięciolecia Polski Niepodległej zrobiła wrażenie! Każdy uczestnik spotkania chciał poczuć jej ciężar!

     Na koniec wszyscy chętni wypożyczyli sobie książki do domu. Dziękujemy za wizytę w bibliotece i zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie!

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20191029opieczetowane/art.php