Szlakiem armii generała Andersa

(fot. PiMBP w Proszowicach)
(fot. PiMBP w Proszowicach)

Proszowice, 24-09-2019

     Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy w bibliotece spotkania w ramach projektu "Czytanie jak przygoda". Wrześniowy poranek rozpoczęliśmy patriotycznie za przyczyną wybranej przez panią Małgorzatę Żurek lektury autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. Dziadek i niedźwiadek. Podczas zajęć uczniowie klasy III b poznali prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa. Sympatyczny miś przebył z żołnierzami cały szlak bojowy przez Iran, Irak, Palestynę, Egipt do Włoch.

     Dzieci poprawnie odpowiadały na pytania: O co walczyli Polacy we Włoszech?, W jakiej armii służył niedźwiedź Wojtek?, W jaki sposób miś pomagał polskim żołnierzom? Przygotowana w bibliotece krzyżówka tematyczna została przez trzecioklasistów rozwiązana na szóstkę.

     Uczniowie wykonali piękne prace z gliny, plasteliny i masy solnej przedstawiające postać głównego bohatera. Były też quizy, układanie puzzli i rysowanie obrazków związanych z omawianą lekturą. Na koniec wszyscy wysłuchaliśmy polskiej pieśni wojskowej pt. Czerwone maki na Monte Cassino.

Każdy uczeń na koniec zajęć został odznaczony pamiątkową plakietką z wizerunkiem bohatera zajęć, czyli niedźwiadka Wojtka.

PiMBP w Proszowicach   

(fot. PiMBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20190924wojtek/art.php