Na Dzień Dziecka o prawach dzieci

(fot. GB w Ostrowie)

Ostrów, 6-06-2019

     Zazwyczaj Dzień Dziecka pozwala na celebrowanie tego święta w sposób szczególny - w formie rodzinnych wydarzeń, pikników, gier i zabaw. Dzień Dziecka skłania również do refleksji nad sytuacją życiową i respektowaniem praw dzieci na całym świecie. Literatura przedstawiająca problemy najmłodszych jest bardzo bogata, a jej treści z powodzeniem mogą wspierać wychowawczy trud rodziców i instytucji zajmujących się edukacją najmłodszej społeczności.

     Biblioteka w Ostrowie zaproponowała uczniom klasy piątej Szkoły Podstawowej uczestnictwo w interesującym warsztacie pn. "Media a prawa dziecka". Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są akty prawne, które ich chronią, wysłuchali wiersza o swoich prawach oraz stworzyli i omówili obrazkową gwiazdę pokazującą, czym jest prawo do informacji.

     Zrealizowany warsztat nie wyczerpał tematu o prawach dzieci. Niedosyt wiedzy i problematyka praw chroniących dzieci skłoniła nas do zaplanowania w przyszłości co najmniej jeszcze kilku warsztatów z tej tematyki.

Halina Rokita   

(fot. GB w Ostrowie)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20190606ostr_prawa/art.php