Jak z kolorowym potworem dzieci uczyły się o emocjach

(fot. GB w Ostrowie)

Ostrów, 24-04-2019

     Anna Llenas jest ilustratorką i autorką interesujących książek, które pomagają zarówno młodym jak i dorosłym czytelnikom zanurzyć się w świecie własnych emocji.

     "Kolorowy potwór" to publikacja zaliczana do bestsellerów literackich dla dzieci, stanowiąca jednocześnie dla edukatorów interesujące narzędzie do przeprowadzania z dziećmi atrakcyjnych warsztatów z edukacji emocjonalnej. Edukacyjno - terapeutyczne walory utworu zadecydowały o zorganizowaniu w ramach obchodzonego w dniu 2 kwietnia Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zajęć pod nazwą utworu "Kolorowy potwór".

     Uczestnicy spotkania - przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej pod opieką pani Katarzyny Gruszki z zaangażowaniem pomagały kolorowemu, zagubionemu potworowi uporządkować emocjonalny bałagan. Radość w kolorze słońca, smutek jak deszczowe dni, złość dziką jak ogień, strach wyglądający jak złodziej w ciemności, spokój lekki jak liść na wietrze dzieci umiejętnie posegregowały do odpowiednich pojemników pod postacią kulek z kolorowych wstążek bibuły.

(fot. GB w Ostrowie)

     Kolażowe ilustracje oraz krótki poetycki tekst zachęcały dzieci do niebywale szczerej rozmowy o uczuciach. Tym sposobem kolorowy potwór mógł stać się zielonym, spokojnym potworkiem, świadomym tego, kiedy i w jaki sposób może okazywać emocje.

W przedstawionych zajęciach uczestniczyła również grupa radosnych klubowiczów Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Biblioteka Publiczna w Ostrowie mając na uwadze wspieranie zdrowia emocjonalnego dzieci poprzez literaturę chętnie przeprowadzi warsztaty pt. "Kolorowy potwór" ... a nawet cykl zajęć o rozpoznawaniu i nazywaniu uczuć w Przedszkolach.

Zainteresowane placówki zachęcam do kontaktu!!!

Halina Rokita   

(fot. GB w Ostrowie)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20190424ostr_potwor/art.php