Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci

(fot. GB w Ostrowie)
(fot. GB w Ostrowie)

Ostrów, 10-04-2019

     Dwa marcowe spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Bibliotece Publicznej w Ostrowie poświęcone były omawianiu lektur zasługujących na szczególną rekomendację:

     Utwór Kret sam na scenie autorstwa Ulfa Nilssona i Evy Eriksson - należących do grona najlepszych szwedzkich twórców książek dla dzieci - opowiada o przezwyciężaniu przez sześcioletniego chłopca lęku przed wystąpieniami publicznymi w szkole. Najskuteczniejszym sposobem na przezwyciężenie tremy okazało się wsparcie otrzymane od bliskich i życzliwych osób-pani nauczycielki, rodziców, brata i kolegów.

    Świat według dziadka Zofii Staneckiej jest niezwykle wdzięcznym poetyckim utworem opowiadającym o zacieśnianiu więzi rodzinnych pomiędzy małym Rysiem i dziadkiem Franciszkiem. Przeczytamy w niej o tym, jak młodość i starość wzajemnie się uzupełniają i o tym, jak pięknie może stwarzać przestrzeń do budowania niezwykłej przyjaźni, szacunku, wspólnego działania i nowych doświadczeń.

     Przedstawione lektury o cennych walorach terapeutycznych omawialiśmy atrakcyjną metodą warsztatową-zgodnie z regułami zajęć biblioterapeutycznych. Akcja utworu Kret sam na scenie rozgrywa się w Dniu Święta Wiosny, zatem tekst idealnie wpisał się w otwarcie nowego sezonu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci zaplanowanego na 21 marca. W tym dniu nowi klubowicze mogli zabłysnąć talentem przed rówieśnikami - czytając głośno wiersze z tomiku Wiersze na wagarach. Pokonanie tremy przed wystąpieniem publicznym nie było aż tak trudne, gdy miało się w pamięci doświadczenia bohatera książki Ulfa Nilssona.

Halina Rokita   

(fot. GB w Ostrowie)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20190410ostr_ddkk/art.php