Przedszkolaki w bibliotece

(fot. PiMBP w Proszowicach)

Proszowice, 2-04-2019

     28 marca dzieci z Samorządowego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Wierzbnie wraz z opiekunami odwiedziły Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Proszowicach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dla większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

     Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki i jak można tutaj spędzać czas.

     W trakcie pobytu w bibliotece przedszkolaki rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Znakomicie sobie ze wszystkim poradziły. Maluszki chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach, o tym, kto im czyta na dobranoc i jakie książki podobają im się najbardziej. Mali czytelnicy popisali się również talentem wokalnym pięknie śpiewając piosenki.

Dzieci dobrze się bawiły w naszej bibliotece i obiecały, że będą nas odwiedzać wraz ze swoimi opiekunami. Trzymamy ich za słowo.

PiMBP w Proszowicach   


fot. PiMBP w Proszowicach
zdjęcia 28-03-2019   publikacja: 2-04-2019

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20190402wizyta/art.php