Roboty edukacyjne w proszowickiej bibliotece

(fot. PiMBP w Proszowicach)

Proszowice, 24-09-2018

     Mamy trzy roboty edukacyjne Photon, które pomagają rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania, mamy tablety oraz wiele pomysłów na ich wykorzystanie.

(fot. PiMBP w Proszowicach)
     Kodowanie, programowanie - bywa nazywane "trzecim językiem", który warto znać. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług. W przypadku programowania uczenie się przez zabawę, eksperymentowanie i dzielenie się z innymi przynosi zwykle dobre efekty, może, mamy nadzieję, doskonale sprawdzi się także w ofercie edukacyjnej naszej biblioteki.

     Zajęcia prowadzą nasi wolontariusze, specjaliści w swojej dziedzinie - studenci informatyki: Weronika, Maciek i Adam. W sobotę, 22 września obyły się pierwsze zajęcia, na których spotkała się w Bibliotece na Rynku pierwsza grupa "kodowców".

Chętnych do udziału w kolejnych spotkaniach zapraszamy do kontaktu: osobiście w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Rynek 16 lub telefonicznie pod nr (12) 386-02-00.

Zgłoszenia przyjmuje bibliotekarz na hasło: kodowanie!

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20180924roboty/art.php