TORRES DEL PAINE - wystawa fotografii

(fot. MBP w Proszowicach)

Proszowice, 28-06-2018

     W wakacje (lipiec-sierpień) zapraszamy do Biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. Wystawa TORRES DEL PAINE prezentowana będzie w holu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach przy ul. Rynek 16.

     Daleko stąd w chilijskiej Patagonii leży masyw górski Torres del Paine - wyjątkowo piękny, z licznymi lodowcami otoczonymi siecią jezior i monumentalnymi formacjami skalnymi. Od 1978 roku wpisany na listę UNESCO jako rezerwat biosfery, czyli obszar chroniony ze względu na wyjątkowo cenne zasoby przyrodnicze, jest miejscem trudno dostępnym i częściowo niezbadanym.

(fot. MBP w Proszowicach)

     Seria zdjęć, którą mamy przyjemność zaprezentować na wystawie w Bibliotece, powstała w 2016 roku podczas wyprawy do Parku Narodowego Torres del Paine w Chile, a ich autorami są Roman Krzanowski i Jakub Krzanowski. Obaj kochają góry i pasjonują się fotografowaniem. Jakub Krzanowski jest psychiatrą, ale każdą wolną chwilę spędza w górach-uprawia wspinaczkę i treking. Stara się uchwycić na swoich fotografiach magię gór.

     Informatyk i filozof Roman Krzanowski od wielu lat amatorsko fotografuje, wierząc w to, że często piękno i poetyckość miejsc widać dopiero dzięki utrwaleniu rzeczywistości w konkretnym momencie, w wybranym ułamku sekundy. Inspiracji poszukuje w malarstwie i fotografii wielkich mistrzów. Salvator Dali, Rene Magritte, Andrew Wyeth, Jerry Uelsmann, Tom Ang i Freeman Patterson to jego ulubieni twórcy i mistrzowie.

(fot. MBP w Proszowicach)

Autorzy zdjęć mają nadzieję, że surowe piękno gór z dalekiego zakątka świata - utrwalone na ich fotografiach - oczaruje oglądających.

MBP w Proszowicach   

(fot. MBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20180628wystawa/art.php