W Bibliotece z książką i tabletem

(fot. GBP Kościelec)
(fot. GBP Kościelec)

Kościelec, 5-06-2018

     Biblioteka Publiczna w Kościelcu zorganizowała w maju dwa spotkania dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu z okazji Tygodnia Bibliotek. Zajęcia skupione były wokół książki, biblioteki i połączone z poznawanie ciekawych aplikacji na tablety służących do nauki i zabawy.

     Uczniowie klasy IIIA z Kościelca w trakcje wizyty w bibliotece dowiedzieli się, jak powstało pismo, dzięki któremu istnieją i funkcjonują książki. Wykorzystując ilustracje oraz krótki wykład bibliotekarki i własne informacje w tym temacie, uczniowie mogli bliżej poznać różne rodzaje pisma, materiały i narzędzia pisarskie, którymi posługiwano się od czasów najdawniejszych do współczesności, etapy powstawania książki oraz różne rodzaje bibliotek. W dalszej części spotkania trzecioklasiści dostali w swoje ręce tablety, aby poznać możliwości ich zastosowania w nauce i zabawie, nauczyć się korzystać z ciekawych i przydatnych aplikacji oraz gier ćwiczących pamięć i myślenie.

     Drugie spotkanie w bibliotece przygotowane zostało dla pierwszoklasistów z Kościelca. Na zajęciach najpierw omawialiśmy podstawowe zagadnienia związane z bibliotekami, potem przyszedł czas na zabawy z książką (labirynty oraz łączenie w pary ilustracji przedstawiających postacie i rzeczy z tej samej bajki). No i oczywiście, podobnie jak starsi koledzy, pierwszaki dostały do rąk tablety, by poznawać ich różnorodne zastosowanie do pracy, nauki i dobrej zabawy.

Monika Zwolińska-Klimczyk   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20180605kosc_ztabletem/art.php