Fotografie widzą miasta w barwach słów

(fot. MBP w Proszowicach)
(fot. MBP w Proszowicach)

Proszowice, 11-09-2017

     Chcąc zatrzymać jeszcze przez chwilę w pamięci urok wakacyjnych wspomnień zapraszamy czytelników do obejrzenia wystawy fotografii Moniki Gromali prezentowanej pod nazwą "Fotografie widzą miasta w barwach słów - Wenecja Josifa Brodskiego".

     Prezentowane zdjęcia zostały wykonane podczas pobytu autorki w Wenecji w lutym 2013 roku. Uważni obserwatorzy i znawcy twórczości Josifa Brodskiego będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć nieznane zakątki miasta Tycjana i Tintoretta i skonfrontować je z miastem przedstawionym w Znaku Wodnym. Każda z fotografii została opatrzona odpowiednim cytatem z eseju.

     Premiera wystawy odbyła się w Krakowie w ramach wydarzenia Projekt Brodski upamiętniającego 20 rocznicę ostatniego pobytu w Polsce wybitnego poety i eseisty.

     Zachętą do wizyty w Bibliotece, niech będą słowa autorki zdjęć: Jest w Znaku wodnym Josifa Brodskiego coś, co zmusza czytelnika do działania. Do porzucenia wybranego przez siebie miejsca. Zmusza do odbycia podróży - być może największej w życiu. Wszystko po to, aby zobaczyć - skoncentrować uwagę na jednym szczególe, który rozmywa się ciągle przez wzgląd na dobro rzeczy. Ta płynna zależność zmusza do odmiany. I prawie w każdym przypadku jest to zmiana na lepsze.

Wystawa "Wenecja Josifa Brodskiego" będzie prezentowana w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Proszowicach do końca października 2017 r.

MBP w Proszowicach   

(fot. MBP w Proszowicach)
Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/serwis/ko/biblioteki/20170911fotografie/art.php