facebook
Tydzień Bibliotek w Kościelcu
Loading

    Dzisiaj jest środa, 22 listopada 2017 r.   (326 dzień roku) ; imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka Dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce (22-26)    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   życie kulturalne   |   aktualności oświatowe   | 
 wiadomości z bibliotek 
 |   historia, pamięć   | 

serwis IKP / kultura-oświata / wiadomości z bibliotek / Tydzień Bibliotek w Kościelcu
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKPTydzień Bibliotek w Kościelcu

(fot. GBP Kościelec)

Kościelec, 18-05-2017

     Od 8 do 15 maja obchodzona była - już po raz czternasty - ogólnopolska edycja Tygodnia Bibliotek. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Kościelcu przygotowała dwa spotkania czytelnicze, w których udział wzięły dzieci z Oddziału Przedszkolnego "B" oraz uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu.

     11 maja w progi biblioteki zawitały przedszkolaki z grupy "B" wraz z wychowawczynią. Początek spotkania upłynął na rozmowie o książce i bibliotece, po czym uczniowie przenieśli się do baśniowej krainy, by wspólnie ze swoimi ulubieńcami bawić się i poznawać ich niezwykły świat.

(fot. GBP Kościelec)
     Na początek maluchy wysłuchały opowieści O wilku, który trafił do baśniowego lasu i spotykał tam same znajome twarze. Uczniowie, oglądając rysunki w tekście, zgadywali, kogo podczas swojej wędrówki spotkał wilk poszukujący przepisu i składników na szarlotkę. Po rozstaniu z wilkiem, dzieciaki odgadywały tytuły bajek, oglądając przedstawiane im obrazki. Spacerując dalej po baśniowym świecie, mali czytelnicy napotkali na swojej drodze dwa labirynty. Chłopcy pomogli Bobowi Budowniczemu znaleźć drogę do skrzynki z narzędziami, a dziewczynki pomogły Annie dotrzeć do jej siostry Elzy. Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli przedstawiających bajkowe postacie.

     Następnym celem naszej podróży były odwiedziny u Kopciuszka, podczas których dzieci układały historyjkę obrazkową, wspomagając się opowieścią o losach biednej dziewczyny. Potem przedszkolaki miały za zadanie połączyć w pary postaci z tej samej bajki i odpowiedzieć na pytania z bajkowego quizu. A na koniec była zabawa polegająca na rzucaniu do celu. Papierową kulą dzieci celowały w postać Baby Jagi. Nie było to łatwe, ale wszyscy chętni spróbowali i trafiali w wyznaczony cel. W nagrodę za prawidłowo wykonane zadania, dobrą zabawę i miłą atmosferę podczas spotkania dzieciaki po opuszczeniu baśniowej krainy dostały małe upominki.

     Dzień później 12 maja w zajęciach bibliotecznych uczestniczyła klasa III wraz z panią wychowawczynią. Podczas spotkania składającego się z dwóch części, uczniowie najpierw podzielili się swoją wiedzą na temat biblioteki, pisma i książek, a następnie wzbogacili ją o nowe informacje.

     W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty czytelnicze na podstawie książki Anny Czerwińskiej - Rydel Planety Pana Mikołaja. O wielkim astronomie. Po krótkiej lekturze tekstu rozmawialiśmy na temat jej treści, skupiając się na zainteresowaniach małego Mikołaja i na odkryciu dokonanego przez dorosłego już astronoma. Potem rozmawialiśmy o naszym układzie słonecznym. Uczniowie wymieniali planety i inne ciała niebieskie, które się w nim znajdują. Poszerzyli swoją wiedzę na temat układu planet, ich wielkości i wygładu. Mieli również okazję zobaczyć na tablecie program do obserwacji nieba Space Yourney, który pozwala zwiedzać cały układ słoneczny w wersji 3D i zobaczyć z bliska planety i ich księżyce.

     Następnie na podstawie zebranych informacji tworzyliśmy mini kosmos. Na niebieskiej planszy przypominającej kosmos uczniowie mieli stworzyć układ słoneczny, przyklejając rysunki z planetami i innymi ciałami niebieskim w odpowiedniej kolejności. By utrwalić wiadomości o kosmosie trzecioklasiści stworzyli warzywno-owocowy układ słoneczny, wykorzystując do tego różne warzywa i owoce, przypominające kształtem, wielkością i kolorem różne planety.

Na koniec spotkania młodzi "znawcy kosmosu" otrzymali małe upominki - zakładki do książek oraz słodycze.

Monika Zwolińska-Klimczyk   idź do góry powrót


 warto pomyśleć?  
Jest to złota zasada w życiu: wymagać mało od świata, a dużo od siebie.
(Władysław Biegański)
listopad  22  środa
listopad  23  czwartek
[8.00]   (Proszowice)
XLVI Sesja Rady Miejskiej - ZAPRASZAMY!
[17.00]   (Proszowice)
Czas kolosów - warsztaty paleontologiczne
listopad  24  piątek
listopad  25  sobota
[17.00]   (Proszowice)
Bezpłatny pokaz masażu SHANTALA
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   MUZYCY
[do 20.12.2017]    (Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ