facebook
Tydzień Bibliotek w Pałecznicy
Loading

    Dzisiaj jest niedziela, 28 maja 2017 r.   (148 dzień roku) ; imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira    
 |   serwis   |   wydarzenia   |   informacje   |   skarby Ziemi Proszowskiej   |   Redakcja   |   tv.24ikp.pl   |   działy autorskie   | 
 |   kultura-oświata   |   sport   |   społeczeństwo   |   mieszkańcy   |   natura   |   w szerszej perspektywie   |   foto - relacje   | 
 |   życie kulturalne   |   aktualności oświatowe   | 
 wiadomości z bibliotek 
 |   historia, pamięć   | 

serwis IKP / kultura-oświata / wiadomości z bibliotek / Tydzień Bibliotek w Pałecznicy
O G Ł O S Z E N I A
patronaty IKP


Tydzień Bibliotek w Pałecznicy

(fot. GBP w Pałecznicy)
(fot. GBP w Pałecznicy)
(fot. GBP w Pałecznicy)

Pałecznica, 17-05-2017

     W dniach 8-15 maja 2017 r. odbył się XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, obchodzony pod hasłem "Biblioteka. Oczywiście!". Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna w Pałecznicy po raz pierwszy włączyła się w te obchody, organizując dwa spotkania dla czytelników.

     Jako pierwsze odbyły się (09.05) warsztaty rękodzieła dla dorosłych czytelników, które przeprowadziła już po raz trzeci Pani Katarzyna Borowicz. Pani Kasia pokazała jak w nietypowy sposób można wykorzystać elementy i narzędzia przeznaczone do tworzenia biżuterii i za ich pomocą wyczarować coś oryginalnego. Wspólnie stworzyliśmy piękne i efektowne zakładki do książek. W warsztatach wzięło udział 10 osób.

     Drugim wydarzeniem związanym z Tygodniem Bibliotek było wieczorne spotkanie dla dzieci w bibliotece. W piątkowy wieczór (12.05) o godzinie 19.00 na bibliotecznych łajbach zameldowało się 17-stu młodych adeptów morskich przygód. "Ahoj piraci!" takim okrzykiem rozpoczęliśmy wieczorną zabawę.

(fot. GBP w Pałecznicy)
(fot. GBP w Pałecznicy)
     Oczywiście musieliśmy wyglądać jak prawdziwi piraci, dlatego nasze przebrania uzupełniliśmy o przyozdabianie twarzy w pirackie wąsy i brody. Następnie odbyło się pasowanie na prawdziwego pirata oraz picie "krwi rekina" (soku pomidorowego) na znak przystąpienia do załogi pirackiej. Gdy już byliśmy podzieleni na dwie załogi, piraci dowiedzieli się, że zostaną poddani licznym próbom i zadaniom.

     Oj działo się, działo! Pierwszym ich zadaniem było wymyślić nazwę dla drużyny oraz ozdobić swoje łajby. Później udaliśmy się w rejs, w trakcie którego dopadł nas sztorm i trzeba było wykazać się siłą oraz sprytem aby wyjść z niego bez szwanku. Z morza wyłowiliśmy butelkę, w której znajdował się list. W nim zaś informacja, że mamy odnaleźć ukryty skarb.

     Po oficjalnym wręczeniu mapy, mali piraci z wypiekami na twarzach wyruszyli na poszukiwania, a po chwili w całej bibliotece było słychać wielkie okrzyki radości. Ukrytym skarbem okazała się skrzynia pełna krakersów ;) Po małym odpoczynku przyszedł czas na pirackie potyczki, a podczas nich m. in. przeciąganie liny i bitwa morska na kule armatnie.

     Prawdziwi piraci mają sprawne nie tylko ciało, ale także umysł, dlatego podczas rejsu rozwiązywaliśmy zagadki pirackie i uczuliśmy się hymnu pirackiego. Nie mogło także zabraknąć głośnego czytania. Zabawa w piratów sprawiła ogromną frajdę dzieciom o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach :) I tak o godzinie 21.30 zakończyła się piracka przygoda.

     Te dwa spotkania w bibliotece pokazują jak zmieniają się funkcje bibliotek w ostatnich latach, gdyż można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać poznać nowoczesne technologie.

GBP w Pałecznicy bardzo serdecznie dziękuje wszystkim którzy włączyli się w obchody Święta Bibliotek!

Ilona Chrzanowska-Gołdyn   

(fot. GBP w Pałecznicy)

skomentuj artykuł:

   tytuł:
   
   treść:
   
   podpis/nick:
   

   
  1. W przypadku komentarzy, które nie dotyczą tematu, są napisane w sposób naruszający ogólnie przyjęte normy współżycia społecznego, będą one usuwane.
  2. Kilkakrotne naruszenie zasad spowoduje wyłączenie możliwości komentowania artykułów w dziale lub w całym serwisie.
  3. Decyzje o usuwaniu komentarzy i ich wyłączeniu podejmuje RN Internetowego Kuriera Proszowskiego.
  4. Zgłoszenie komentarza naruszającego zasady TUTAJ (proszę podać tytuł artykułu, autora komentarza i określić zastrzeżenie do postu)..
  5. Komentarze nie są przenoszone do archiwum.


idź do góry powrót


maj  28  niedziela
[...]   (Małopolska)
Od kuchni - Dni Dziedzictwa Kulturowego
maj  29  poniedziałek
maj  30  wtorek
maj  31  środa
DŁUGOTERMINOWE:
[wystawa fotograficzna]   Aleje Jerozolimskie
[do 30.06 2017]    (Proszowice)


PRZYJACIELE  Internetowego Kuriera Proszowickiego
strona redakcyjna
regulamin serwisu
zespół IKP
dziennikarstwo obywatelskie
legitymacje prasowe
wiadomości redakcyjne
logotypy
patronat medialny
archiwum
reklama w IKP
hierarchia
parametry
miejsce prezentacji
ceny
przyjaciele
copyright © 2001-2016 Internetowy Kurier Proszowicki; 2016 Internetowy Kurier Proszowski
Nr rejestru prasowego 47/01; Sąd Okręgowy w Krakowie 28 maja 2001
Nr rejestru prasowego 253/16; Sąd Okręgowy w Krakowie 22 listopada 2016

KONTAKT Z REDAKCJĄ
KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ         KONTAKT Z REDAKCJĄ