Oczyszczalnia ekologiczna kontra oczyszczalnia biologiczna - którą warto wybrać?

(fot. nadesłane)

21-02-2019

     Kiedy chcemy postawić na kupno i instalację przydomowej oczyszczalni ścieków, bardzo często zastanawiamy się, którą najlepiej wybrać - biologiczną, czy też ekologiczną. W wielu przypadkach wybór ten jest sprawą całkowicie indywidualną, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka istotnych warunków, aby podjąć najlepszą dla nas decyzję.

Oczyszczalnia biologiczna lub ekologiczna - gdzie kupić?

     Jeszcze przed podjęciem decyzji, który rodzaj oczyszczalni będzie spełniać wszystkie nasze oczekiwania, powinniśmy wybrać producenta, który oferuje zarówno wysoką jakość produktów, jak i zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą w stanie udzielić nam wszystkich niezbędnych informacji. Dobrym rozwiązaniem będzie wybranie firmy, która oferuje oba rodzaje oczyszczalni, gdyż wskazówki producentów będą naprawdę związane z naszym dobrem. Oferta dostępna na stronie internetowej https://oczyszczalnie24.eu/15-oczyszczalnie-biologiczne spełnia ten warunek, gdyż ta firma udostępnia oba rodzaje oczyszczalni.

Warunki gruntowe

     Przed podjęciem decyzji koniecznie trzeba zdobyć informacje na temat gruntów, na których ma zostać zainstalowana oczyszczalnia. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które przy okazji zapewnia nam gwarancję prawidłowych wyników jest zatrudnienie geologa, który będzie mógł wykonać dla nas badania geologiczne naszej działki. Badanie polega na wykonaniu kilku wierceń, dzięki którym uzyskamy niezbędne informacje. Najczęściej podczas badania możemy dowiedzieć się głównie, jaki rodzaj gleby jest na naszej działce oraz w jakim stopniu ona przepuszcza wodę.

Instalowanie oczyszczalni biologicznej - kiedy warto to zrobić?

     W sytuacji, gdy wody gruntowe znajdują się nie płycej niż na 2,5 m głębokości i do tego mają dobrą przepuszczalność wody, to warto postawić na oczyszczalnię biologiczną. Inną sytuacją, w której warto rozważyć również to rozwiązanie, jest znajdowanie się wód gruntowych na 2,5-5 m głębokości i do tego mała przepuszczalność gleby.

Kiedy można zainstalować zarówno oczyszczalnie ekologiczne, jak i biologiczne?

     Najlepszym wynikiem, z jakim możemy się spotkać, będzie wykazanie, że gleba wyróżnia się dobrą przepuszczalnością wody. Poza tym poziom wód gruntowych jest stosunkowo niski. W ten sposób zyskamy pewność, że gleba umożliwi przepływ przy zainstalowaniu oczyszczalni ekologicznej. Z kolei oczyszczalnie biologiczne będą mogły bez problemu odprowadzać oczyszczony płyn do gruntu.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/redakcja/archiwum/2019/02/20190221oczyszczalnia/art.php