Wczoraj został rozegrany ostatni turniej VIII Ciżmy

(fot. IKP)

Proszowice, 7-05-2018

Ostatnim zwycięzcą turniejowym, VIII Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka" został Andrzej Solarz. Drugie miejsce w niedzielnych zawodach (17. turniej) zajął Piotrek Banaś, który najprawdopodobniej zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu. Oficjalne wyniki rozgrywek będą podane na pierwszym turnieju IX edycji cyklu. Będzie to najprawdopodobniej we wrześniu lub październiku br.

Wczoraj trzecie miejsce zajął Staszek Jelonkiewicz, czwarty był Zbyszek Kozerski a piaty Andrzej Banaś.

IX Ciżma rozegrana będzie na troszkę innych zasadach, główne zmiany to zmniejszenie liczby turniejów, będzie rozgrywany tylko jeden turniej w miesiącu a nie tak jak obecnie 2, zostanie podniesione podstawowe tempo rozgrywania partii z 10 minut na gracza na 15 i kilka innych ciekawostek ;)...

jedna z ostatnich partii VIII Ciżmy, grają Andrzej Solarz (z lewej) i Staszek Jelonkiewicz (fot. Andrzej Banaś)

Więcej o trwających VIII Proszowickich Turniejach Szachowych "Ciżma Stańczyka" można przeczytać na stronie: http://www.cizma.24ikp.pl.