Pierwszą Ciżmę wygrał faworyt

pojedynek debiutantów (fot. Andrzej Banaś)

Proszowice, 12-09-2017

Rozegrane w tę niedzielę (10 września) pierwsze zawody Proszowickich Turniejów Szachowych "Ciżma Stańczyka" wygrał Bartek Kubacki. Zdobył on 6 punktów na siedem możliwych, drugi był Andrzej Solarz, który zdobył pół punku mniej, trzeci najlepszy junior z tego regionu Piotrek Banaś (5 pkt.).

Tyle samo punktów co Piotrek zdobył czwarty Staszek Jelonkiewicz, niestety przegrał "podium" punktacjami pomocniczymi. Piąte miejsce zajął z czterema punktami Andrzej Banaś, a pierwszą szóstkę turnieju uzupełnił Tadek Kozera (3,5).

W turnieju wystartowało dwóch debiutantów rozgrywek, Darek i jego syn Kuba Jasińscy - BRAWO! - pierwsze koty za płoty.

na pierwszym planie Piotrek Banaś vs. Darek Jasiński (fot. Andrzej Banaś)

Bartłomiej Kubacki typowany jest na zwycięzcę w całym cyklu "Ciżmy Stańczyka", byłby to już piąty tryumf, ale... Czy znajdzie się jakiś konkurent do statuetki Stańczyka? - zapraszamy WSZYSTKICH!

Następny turniej odbędzie się w niedzielę, 24 września o godz. 10.00.

Więcej o trwających VIII Proszowickich Turniejach Szachowych "Ciżma Stańczyka" można przeczytać na stronie: http://www.cizma.24ikp.pl.

Staszek Jelonkiewicz (z lewej) gra Andrzejem Banasiem (fot. Piotr Banaś)