Mecz reaktywowanego LKS Milenium Radziemice

Nowe Milenium przed meczem z Albertus Kraków na boisku w Pałecznicy (fot. Zbigniew Pałetko)

Radziemice, 2-09-2017

W dniu 27 sierpnia odbył się pierwszy mecz o mistrzostwo Krakowskiej C-Klasy pomiędzy LKS Milenium a Albertus Kraków. Milenium nie posiada własnego boiska piłkarskiego w Radziemicach. Na mecze piłki nożnej klub z Radziemic wypożycza boisko sportowe na terenie gminy Pałecznica, obiekt Klubu Iskra Pałecznica.

Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00. Przy licznie zebranych kibicach z gminy Radziemice. Milenium już w czwartej minucie uzyskało prowadzenie po wspaniałym strzale napastnika Marcina Śliwy. Jednak rywalom udało się odrobić stratę i zakończyć pierwszą połowę wynikiem 3-1. Druga połowa okazała się lepsza dla Radziemiczan, w 52 minucie bramkę na 2-3 zdobył kapitan drużyny Marcin Śliwa po pięknym dośrodkowaniu Michała Szastaka. W drugiej połowie widoczna była przewaga Milenium Radziemice, niestety mimo wielu prób nie udało się zdobyć kolejnych goli. Mecz zakończył się porażką Milenium 2-3.

Dla drużyny z Radziemic był to dopiero pierwszy mecz w oficjalnych rozgrywkach. Kadra LKS Milenium jest bardzo wąska a jej zawodnicy w większości są jeszcze bardzo młodzi i jeszcze nie wytrenowani. Pomimo to gra Milenium Radziemice naprawdę mogła się podobać.

Skład LKS Milenium Radziemice: Bartosz Śliwa- Bartłomiej Dukała, Grzegorz Śliwa, Maciej Sikorski, Adam Nowak- Michał Szastak, Michał Szarlej, Piotr Krężołek, Krzysztof Nowak- Michał Krzywonos, Marcin Śliwa.

Strzelcy bramek

LKS Milenium Radziemice: Marcin Śliwa (2x). Albertus Kraków: Daniel Chmielewski (2x), Damian Uryga.

Następny mecz Milenium Radziemice odbędzie się 3 września o godzinie 17:00 na boisku w Pałecznicy przeciwko klubowi "Iskra" Pałecznica.