"nalot" motolotni (fot. Andrzej Powidzki)
tak strzela najlepsza drużyna (fot. Andrzej Powidzki)
"do kotleta" przygrywali muzycy (fot. Andrzej Powidzki)

Gniazdowice, 3-10-2016

W niedzielę (2 października), strzelnica na "Kamieńcu" w Gniazdowicach była miejscem Pikniku Rodzinnego i zawodów strzeleckich o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Proszowicach. Imprezę zorganizowało Proszowickie Towarzystwo Turystyki Regionalnej, frekwencja i pogoda dopisały. Uczestnicy pikniku spędzali czas aktywnie, biorąc udział w zorganizowanych zawodach sportowych (dla wszystkich grup wiekowych), biesiadzie i zabawie przy ognisku ze śpiewem i muzyką w wykonaniu akordeonisty i saksofonisty. Dodatkową atrakcją był przelot - pokaz w wykonaniu czterech paralotniarzy.

Jednak głównym punktem programu były zawody strzeleckie z wiatrówki o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Proszowicach, w których udział brał każdy, kto mógł udźwignąć "karabin". Zawody w strzelaniu z wiatrówki cieszyły się dużym zainteresowaniem wszystkich uczestników pikniku i trwały ponad 5. godzin.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Małysa Emilia, Małysa Marcin, Małysa Renata i Wojtusik Krzysztof, która "wystrzelała" 151 punktów. Drugie (148 pkt.) zajęła drużyna w składzie: Małysa Ula, Kowalska Oliwia, Czarny Piotr i Gil Jarosław. Trzecie (144 pkt.) zajęła drużyna w składzie: Żurek Edyta, Żurek Regina, Żurek Mariusz i Szopa Patryk.

Indywidualni zwyciężyli i puchary zdobyli:

- w kategorii kobiet: Żurek Edyta;

- w kategorii mężczyzn - po dogrywce: Jelonkiewicz Jacek.

W kategorii dzieci, medale Proszowickiego Towarzystwa Turystyki Regionalnej za zajęcie pierwszych miejsc (dziewczęta, chłopcy) zdobyli: Rzadkowska Jagoda i Sroga Michał.

przeciąganie liny - mężczyźni (fot. Andrzej Powidzki)