Ubezpieczenie dla branży motoryzacyjnej - co gwarantuje?

(fot. pixabay.com)

26-07-2016

     Obecnie zakres ubezpieczeń dla firm z branży motoryzacyjnej jest znacznie bardziej dopasowany do ich specyficznych potrzeb niż jeszcze kilkanaście lat temu. Serwisy samochodowe, stacje kontroli pojazdów, wypożyczalnie samochodów, salony sprzedaży czy nawet przedsiębiorstwa transportowe mogą liczyć na szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej.

Polisy specjalne

     Firmy związane z branżą motoryzacyjną korzystają z różnych ubezpieczeń. Normą jest, że wykupują tradycyjne polisy OC dla firm, czy też ubezpieczenia budynków i innego mienia przed pożarem lub włamaniem. Wypożyczalnie aut czy też warsztaty samochodowe zmagają się jednak z wieloma dodatkowymi problemami, których nie sposób znaleźć w innego typu biznesach. W wypożyczalniach pojawia się przykładowo wysokie ryzyko uszkodzenia samochodu przez klienta. Niesprawny pojazd musi zostać jak najszybciej naprawiony, gdyż w czasie, w którym przebywa on w warsztacie, wypożyczalnia nie zarabia.

     W przypadku warsztatów samochodowych zachodzi natomiast wysokie ryzyko, że mechanik przypadkowo uszkodzi auto należące do klienta, co znacząco może zwiększyć całkowity koszt naprawy. Przerzucenie tego kosztu na właściciela samochodu jest nieprofesjonalne, dlatego też mechanicy coraz częściej wykupują polisy takie jak ta https://www.insurancefactory.co.uk/motortrade-insurance/, by w razie potrzeby uzyskać odszkodowanie. Dzięki świadczeniu wypłacanemu przez towarzystwo ubezpieczeniowe mogą naprawić auto klienta bez konieczności wydawania pieniędzy z budżetu firmy.

Minimalizacja strat

     Wszelkie awarie pojazdów należących zarówno do przedsiębiorstw działających w branży motoryzacyjnej, jak i do klientów tego typu firm, wiążą się ze stratami finansowymi. Dzięki ubezpieczeniom dedykowanym przedsiębiorstwom tego typu mogą być one jednak zminimalizowane. Świadczenie pozwalające na szybką naprawę wypożyczanego samochodu czy na usunięcie usterki technicznej z auta na sprzedaż uszkodzonego w czasie jazdy próbnej pozwala skrócić czas, w którym przedsiębiorstwo nie może zarabiać na danym pojeździe.

     Zaletą ubezpieczeń dla branży motoryzacyjnej jest także możliwość korzystania z ochrony ubezpieczeniowej również w sytuacji, gdy winę za uszkodzenie pojazdu ponosi klient, pracownik lub właściciel danego przedsiębiorstwa. Oznacza to, że towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają świadczenia zawsze, a nie jedynie wtedy, gdy winę za powstanie szkody ponosi osoba niezwiązana z branżą motoryzacyjną lub niekorzystająca z usług danego przedsiębiorstwa.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/redakcja/archiwum/2016/07/20160726li_polisy/art.php