Język angielski - 3 przykazania dotyczące jego nauki

(fot. pixabay.com)

7-07-2016

     Znajomość przynajmniej jednego języka obcego (a zwłaszcza języka angielskiego) jest w dzisiejszym świecie absolutnie niezbędna. Coś, co kiedyś dawało ludziom przewagę na rynku pracy, dziś jest stawiane wśród minimalnych wymagań, takich jak kultura osobista czy umiejętność obsługi komputera. To właśnie z tego powodu, nauka języka angielskiego cieszy się zainteresowaniem różnych grup wiekowych i zawodowych. Naprzeciw ich potrzebom wychodzą rozliczne szkoły, oferujące ciekawe i zróżnicowane formy nauczania, takie jak szkolenie wyjazdowe czy wioska językowa.

     Ponieważ nieużywany mięsień zanika, naukę możecie (a nawet powinniście) kontynuować również we własnym zakresie. Jak jednak nie stracić zapału i urozmaicić indywidualny tok nauczania? Najpopularniejsze sposoby prezentujemy poniżej.

Zadbajcie o odpowiednie warunki!

     Stopień przyswajania wiedzy zależy nie tylko od predyspozycji (naszych i nauczyciela), ale również od warunków. Nie od dziś wiadomo, że miejsce, w którym czujemy się komfortowo i bezpiecznie, bardziej sprzyja nauce. Być może właśnie w tym tkwi sekret popularności (i skuteczności) kursów online oraz korepetycji prowadzonych za pomocą komunikatora Skype. Sami decydujecie kiedy, gdzie i z pomocą jakiego materiału będziecie się uczyć.

     Prawidłowość tą zauważyły również szkoły językowe, które niezwykle dbają o to, by atmosfera podczas szkoleń wyjazdowych była luźna i "wakacyjna".

Systematyczność to podstawa!

     Nauka, nie tylko języka obcego, ale każdej umiejętności i informacji, wymaga systematyczności. Przez systematyczność rozumiemy takie elementy, jak harmonogram, program oraz plan nauki. Oczywiście można nauczyć się języka bez tego, ale takie przypadki należą do rzadkości. Nawet nauka poprzez immersję, mimo iż pozornie pozbawiona konkretnego schematu, jest usystematyzowana.

     Odpowiednio skonstruowany program pozwoli Wam rozplanować zajęcia, przeprowadzić powtórki i prześledzić postępy w nauce.

Bodźce z każdej strony

     Im więcej bodźców oddziałuje na Wasz mózg, tym skuteczniej utrwalają się w nim przekazywane za ich pomocą informacje. Język obcy - w tym przypadku angielski - nie należy tu do wyjątków. Chłonąc go nie tylko za pomocą wzroku, ale również słuchu i podczas rozmowy, uczycie się "żywego języka" nie zaś jego akademickiej odmiany. Zanurzenie (zwane również immersją) w języku pozwoli Wam znacznie lepiej go zrozumieć. Sprawi, że nie tylko będziecie w stanie spontanicznie mówić po angielsku (z właściwą dla tego języka strukturą), ale zaczniecie w nim również myśleć.

     I jeszcze jedno - korzystajcie z internetu! Żadne inne medium nie umożliwia tak dużej immersyjności.

Artykuł przygotowany we współpracy z http://angloville.pl/. Jeśli interesują Was szkolenia wyjazdowe, naprawdę warto zajrzeć na ich stronę.

red.   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: http://www.24ikp.pl/redakcja/archiwum/2016/07/20160707ea_angielski/art.php