Czy warto korzystać z pomocy architekta wnętrz?

(fot. pixabay.com)

16-12-2015

     Kupując mieszkanie bądź decydując się na remont posiadanej nieruchomości, musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy aranżacją zajmować się będziemy samodzielnie, czy powierzymy zadanie profesjonalistom. Z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się usługi projektantów wnętrz, dlatego warto się nad takim rozwiązaniem zastanowić i poznać związane z nim wady i zalety.

Najważniejsze zalety współpracy z architektem

     Wprawdzie poszukiwanie wymarzonych mebli, płytek, akcesoriów czy sprzętu dla wielu osób jest przyjemnym i inspirującym zadaniem, jednak trzeba liczyć się z tym, że pochłania naprawdę wiele czasu. Wybór zarówno materiałów wykończeniowych jak i elementów wyposażenia wnętrz jest dziś ogromny, dlatego łatwo się w tym zagubić. Decydując się na specjalistyczną pomoc liczyć można nie tylko na profesjonalne doradztwo, ale też oszczędność czasu i nerwów, a także fachowy nadzór i koordynację prac ekip budowlanych.

Satysfakcjonujący efekt końcowy

     Nie każdy posiada zmysł estetyczny, umiejętność łączenia faktur i kolorów oraz wiedzę na temat materiałów wykończeniowych. Elementy te są jednak niezbędne do tego, by aranżowane wnętrze doskonale się prezentowało i spełniało oczekiwania przyszłych mieszkańców. Decydując się na współpracę z architektem ryzyko niezadowolenia z aranżacji jest minimalne. Wynika to nie tylko z posiadanego przez architekta doświadczenia, ale również z możliwości zapoznania się z jego dotychczasowymi realizacjami. Współpraca z architektem wiąże się ponadto ze stworzeniem profesjonalnej wizualizacji, która bywa niezwykle pomocna.

Koszty usługi

     Wiele osób rezygnuje ze współpracy z architektem w obawie o koszt takiej usługi. Bywają one co prawda wysokie, jednak nie jest to zasadą. Trzeba natomiast pamiętać, że współpraca z architektem pozwala zwykle na korzystanie z jego zniżek i rabatów w sklepach partnerskich. Nie bez znaczenia jest również oszczędność różnicy w podatku VAT w wysokości 15%. Warto zatem dokładnie przekalkulować koszty remontu z udziałem architekta i bez jego profesjonalnego wsparcia. Pamiętając przy tym, by uwzględnić w kalkulacjach koszt alternatywny związany z ogromem czasu, jaki należy poświecić na samodzielne przygotowanie aranżacji i doglądanie ekipy budowlanej. (źródło: http://www.grupainterio.pl/).

nb   

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego
Zapraszamy: https://www.24ikp.pl/redakcja/archiwum/2015/12/20151216ea_architekt/art.php