Zawody patriotyczno sportowe ku czci gen. Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego

(fot. Stanisław Bernacki)

Proszowice, 28-09-2015

W czwartek, 24 września 2015 roku odbyła się uroczystość patriotyczno sportowa ku czci gen. Bolesława Nieczuja - Ostrowskiego. W ramach tej uroczystości odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej wkroczenie do Proszowic 28 lipca 1944 roku oddziałów partyzanckich, VIII Biegi Sztafetowe na trasie Koniusza - Proszowice i turniej piłki nożnej. Trasa Biegu została podzielona na 10 zmian (po 600 metrów każda). W każdej drużynie biega 5 dziewcząt i 5-ciu chłopców.

W tegorocznej imprezie wystartowało 31 sztafet z czterech powiatów (województwa małopolskiego i świętokrzyskiego). W kategorii szkół podstawowych wygrała drużyna z Pałecznicy, 2 miejsce zajęła sztafeta z Więcławic Starych, 3 miejsce zajęli zawodnicy z Wawrzeńczyc, a czwarte z Sierosławic.

W kategorii gimnazjów wygrał zespół z Gimnazjum w Sierosławicach, 2 miejsce drużyna z Pałecznicy, trzecie z Więcławic Starych a 4 miejsce Gimnazjum z Wawrzeńczyc. W kategorii szkół średnich wygrała drużyna z Zespołu Szkół w Proszowicach a 2 miejsce drużyna z Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych.

Drugi raz odbył się bieg w kategorii otwartej na pełnym dystansie 6 kilometrów. Wystartowało 13 pełnoletnich zawodników. Wśród mężczyzn wygrał Kamil Patura, 2 miejsce Nowak Marcin, 3 miejsce Szastak Dominik, czwarty był Domagała Dominik, piaty Augustyn Marcin, a 6 miejsce zajął Nieczytaiłow Michał. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Łącka.

Po biegach odbył się turniej piłki nożnej chłopców z gimnazjów powiatu proszowickiego. Do rozgrywek przystąpiło siedem zespołów: Gimnazjum Kościelec, Nowe Brzesko, Pałecznica, Koszyce, Proszowice, Ostrów i Sierosławice. Ostateczna kolejność: 1 miejsce Gimnazjum w Sierosławicach, 2 miejsce Gimnazjum w Kościelcu, 3 miejsce Gimnazjum w Proszowicach i 4 miejsce Gimnazjum w Pałecznicy.

Nagrody w kategorii otwartej ufundowali: Starostwo Powiatowe w Proszowicach, Sklep Sportowy Presto, Firma Thermal, Zakład Produkcyjny Sigma oraz Pracownia Złotnica Kamea. Nagrody w biegu sztafetowym oraz turnieju piłki nożnej ufundowali: Starostwo Powiatowe w Proszowicach, Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Gminy i Miasta Proszowice oraz Urząd Gminy Koniusza.

Organizatorem całej imprezy był: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i Starostwo Powiatowe w Proszowicach. współorganizatorem Małopolski Szkolny Związek Sportowy, Urząd Gminy i Miasta Proszowice i Urząd Gminy Koniusza.

Organizator: Marzec Wojciech

Artykuł pochodzi ze strony: Internetowego Kuriera Proszowskiego